З Італії прийшли дивовижні новини. Так, місцеві археологи недалеко від давньоримського міста Помпеї знайшли церемоніальну колісницю. Операція дослідників тривала протягом декількох тижнів.

Про це стало відомо завдяки повідомленню британського новинного агентства BBC News в мережі Instagram.

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

Чотириколісний екіпаж знайшли біля стайні, де в 2018 році виявили останки трьох коней. Експерти вважають, що візок, ймовірно, використовувався в ході публічних урочистостей і парадів. Знахідка описана як "виняткова" і "у відмінному стані збереження".

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

Популярні новини зараз

Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений"

Варус, Сільпо, АТБ вразили ціною борщового набору: "Не такі дорогі ті черешні по 1200 грн"

Пенсіонерами займуться: перевірять та заберуть виплати

Українські водії заблокували волонтерів, які везли машини для ЗСУ: "Польський прикордонник був готовий..."

Показати ще

Помпеї, постраждалі від виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери – це справжня археологічна скарбниця. Місто було буквально поховано під товстим шаром вулканічного попелу. Саме тому так добре збереглося багато його артефактів.

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

Колісницю було знайдено на старій віллі в містечку Чівіта-Джуліана, на північ від стін стародавнього міста. Знахідка описується як церемоніальна колісниця з "залізними деталями, гарними бронзовими і олов'яними прикрасами", а також відбитками мотузок і квіткових прикрас, які залишилися "майже недоторканими".

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

Археологи кажуть, що спроби вивільнити колісницю зайняли кілька тижнів. Вперше її виявили під час розкопок 7 січня. Операція проводилася у співпраці з місцевою прокуратурою через спроби розграбувати об'єкти.

Знахідка під Помпеями, фото: BBC News

"Це виняткове відкриття, яке просуває наше розуміння стародавнього світу", – заявив директор археологічного парку Массімо Осанна.

За його словами, деякі пишні прикраси колісниці натякають на те, що вона використовувалася для громадських свят, включаючи, можливо, весільні церемонії.

Раніше повідомляли, вчені виявили найстаріше в світі кладовище домашніх тварин: майже 600 кішок і собак.

Як повідомляв Знай.uа, у музеї Київських духовних шкіл відкрилася виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

Знай.uа писав, на Буковині знайшли стародавнього гіганта, вчені приголомшені: "Йому 300 тисяч років".