Передбачено низку змін у КУпАП

Перший робочий день пленарного тижня Верховної Ради став вирішальним не тільки для подальшої довгоочікуваної реформи – а саме затвердженням в цілому "судового" Закону. На позачерговому засіданні Парламенту був прийнятий ще один важливий законопроект – № 3743, що передбачає чималі штрафи за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті та відмову від габаритно-вагового контролю. Деталі зясовували Знай.ua.

Верховна Рада - фото ВРУ

Розмір штрафів – від 1700 до 51 тисяч: за що?

"За" проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю, що був прийнятий за основу ще у вересні 2020 року, проголосувало 257 парламентарів.

Документ передбачає низку змін у КУпАП.

Штрафи для водіїв, фото: youtube

Популярні новини зараз

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

На шоу "Співають всі" помітили двійника Олега Винника: "Дуже гарний тембр"

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Лутковська пояснила, чому багато українців відмовляються від щеплення

Показати ще

"Законопроект спрямований на збереження життя та здоров'я людей, покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод, збереження від остаточного руйнування автомобільних доріг загального користування, зменшення витрат на утримання і ремонт дорожнього покриття і, як наслідок, наповнення Державного бюджету України", - йдеться у Пояснювальній записці.

Верховна Рада - фото ВРУ

Згідно із проголосованим № 3743, порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів при перевезенні вантажу без відповідного дозволу, карається штрафом у розмірі від 1700 грн до 51 тис грн.

Сума залежить від кількості перевищення встановлених габаритно-вагових норм.

Законопроект 3743 - скріншот

Відмова ж від габаритно-вагового контролю тягне за собою накладення штрафу у розмірі 51 тис грн.

Вантажівки - фото Logistics in Ukraine

Передбачене покарання і за виявлені порушення в документації на вантаж – розмір штрафу сягає 34 тис грн.

Законопроект 3743 - скріншот

Хто платитиме – водій чи власник машини?

Що стосується, безпосередньо, осіб, які нестимуть адміністративну відповідальність за правопорушення передбачені частиною другою статті 122-2, частиною другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, то її нестиме:

- фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.

А в разі, якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, – належний користувач транспортного засобу.

Вантажівка, скріншот: Instagram

Якщо ж в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Як зазначено в документі, даний Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю". Відповідний законопроект Парламент ухвалив 3 червня.

Верховна Рада - фото ВРУ

Кабмін же, в свою чергу, має протягом 3 місяців з дня опублікування цього Закону прийняти нормативно-правові акти, необхідні для його реалізації.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.