Вчені застерігають, що не лише небезпечні віруси та хвороби вбивають людей, є ще один ворог організму, який безболісно, але повільно знищує нас щодня. Мова йде про стрес, а точніше про кортизол – гормон, від якого залежить наше здоров'я не лише фізичне, а психічне.
Цей гормон зазвичай виділяється у відповідь на події та обставини, такі як пробудження вранці, тренування і гострий стрес.
Кортизол виконує важливі функції в спробі організму виконувати свої процеси і підтримувати рівновагу.
Цей гормон також грає важливу роль в нашому харчуванні, регулюючи енергію, вибираючи правильний тип речовини (вуглевод, жир або білок) і кількість, необхідне організму для задоволення їх потреб.
"Дайте більше грошей за те, що стали гіршими": українці розлютилися через підвищення тарифів "Київстару" на 40%
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Слід мати на увазі, що підвищена концентрація гормону призводить до порушень обмінних процесів організму, як результат, людина стикається із зайвою вагою, зниженням імунітету та ризиком загострення хронічних хвороб.
Неспокійний і дуже стресовий спосіб життя середньостатистичної людини змушує наші тіла постійно перекачувати кортизол, що може завдати шкоди нашому здоров'ю.
Діабет
Кортизон знижує ефект інсуліну. Люди, які часто піддаються стресу мають більше ризиків отримати діабет 2 типу.
Ожиріння
Надмірна концентрація кортизолу призводить до ожиріння.
Травлення
Часті підвищення кортизолу також можуть погіршити роботу шлунково-кишкового тракту. Як результат, людина страждає через гастрити, запалення слизової шлунка та навіть язви.
Як повідомляв портал "Знай.ua", лікарі знайшли спосіб уникнути смертельної хвороби.