Прийнято вважати, що перша ознака проблем серцем - болі в лівій частині грудної клітки. Але насправді так проявляється вже стенокардія (тобто коли серце зовсім ослабло і погано скорочується), або взагалі проблеми, що не мають відношення до серця, наприклад, гастрит або м'язова невралгія.

Насправді найчастіше перші сигнали серцево-судинних неполадок проявляються так:

Порушення сну

Людина не може толком заснути ввечері, гарячкова тривожність, нестача повітря, важкість знайти зручне положення для сну, тисне в лівому боці або в грудях, якщо частенько встаєте серед ночі - теж як би без особливих причин. З ранку це проходить і навіть віддаляється в пам'яті, але все ж є важливим сигналом до того, щоб перевірити серце.

Популярні новини зараз

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку

Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики

Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом

Показати ще

Денна втома і сонливість

Багато хто списуює це на вік і не надає будь-якого значення, але це дуже важлива ознака того, що у вас можуть бути кардіопроблеми.

Відчуття нестачі повітря при звичних фізнавантаженнях

Наприклад, з'являється задишка, коли піднімаєтеся по сходах всього лише на пару-трійку прольотів. І просто відмовка, мовляв, всі ми не молодшаємо, тут не працює - треба спершу перевірити серце.

Погіршення реакції на звичні побутові стреси

Наприклад, після розмови з близькими на підвищених тонах або перегляду важкого сюжету по телевізору. Важко заспокоїти серце, воно "вистрибує" з грудей. Це говорить про те, що знижується, як кажуть лікарі, толерантність до навантажень, міокард слабшає, гірше качає кров (розвивається ішемія, тобто недостатність харчування серця), і ваш мотор потребує "ремонту".

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" для вимірювання частоти пульсу вже не обов'язково торкатися до людини. Професор Джейк Гантер зі своїм науковим колективом розробили систему, що дозволяє візуально отримати цю інформацію.