Соціальні мережі значно змінили наше сприйняття інформації та способи взаємодії з суспільством, але це має свої наслідки. У 2024 році Оксфордський університет обрав термін "гниття мозку" словом року.

Він описує, як постійне споживання легкого контенту в соцмережах знижує нашу здатність мислити. Цей феномен впливає на всі покоління, але найпомітніше серед молоді, пише Тhe guardian.

У соцмережах поширюються не лише меми та відео, а й дезінформація. Наприклад, у 2024 році компанія Meta виявила 20 операцій впливу, організованих росіянами. Вони створювали фейкові новини та акаунти, щоб просувати кремлівські наративи по всьому світу.

Дівчина лежить у ліжку з телефоном / фото: Freepik

Ще одна цікава тенденція — заборона соцмереж для дітей. В Австралії ухвалили закон, який обмежує доступ до платформ для молодших 16 років. Порушення загрожує компаніям штрафами до 50 мільйонів австралійських доларів.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно

Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе

Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження

Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою

Показати ще

Долари. Фото: скрін youtube

Соцмережі дають нам відчуття спілкування та уваги, але це ілюзія. Алгоритми підсовують те, що ми хочемо бачити, створюючи "бульбашки", де всі згодні з нами. Це спрощує мислення та знижує критичність.

Жінка, з телефоном в руках

Платформи, такі як Facebook, TikTok та Telegram, використовують нашу потребу у визнанні. Вони стимулюють мозок дофаміновими "нагородами" за лайки й коментарі, але водночас змінюють нашу поведінку та знижують здатність зосереджуватись. Візуальний контент витісняє текстовий, а швидкий потік інформації не залишає часу на аналіз.

Штучний інтелект уже перевершує людей у швидкості прийняття рішень. Ми поступово звикаємо довіряти алгоритмам і втрачати навички самостійного мислення. Це процес не зворотний, але не варто панікувати. Кожна епоха мала свої виклики, і нинішня — не виняток.

Раніше ми повідомляли, підлітки знайшли причину свого поганого психічного стану.

Збоченці, шахраї та булінг: як батькам захистити своїх дітей в інтернеті - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, українцям показали, як заблокувати рекламу на смартфоні: плюс не буде "стеження".