Досить велика кількість людей вважає, що в давнину люди були більш міцними. Проте мало хто може сказати, наскільки. Останні дослідження дають підстави вважати, що середньостатистична жінка бронзового століття була міцніше багатьох сучасних олімпійських спортсменок. Кістки ніг у сьогоднішніх і стародавніх жінок практично не відрізняються, а от кістки верхніх кінцівок наших прародительок були ширше і витриваліше. Як повідомляє сайт Хвиля, ця особливість анатомії могла бути пов'язана зі специфічними завданнями, які жінки виконували у стародавніх суспільствах.

З'ясувалося, що ноги жінок епохи неоліту не сильно відрізнялися від ніг сучасних спортсменок, однак кістки рук були приблизно на 11-16 відсотків міцніше, ніж у тих, хто займався веслуванням. Крім того, кістки древніх жінок майже на 30 відсотків міцніше кісток середньостатистичних студенток Кембріджа. Навантаження на верхні кінцівки тільки посилилося в Бронзовий вік (4300-3500 років тому): кістки рук жінок того часу були на 9-13 відсотків міцніше, в той час як кістки ніг, навпаки, були на 12 відсотків слабкіше.

Дослідники не можуть однозначно сказати, чим зумовлені такі відмінності. На їх думку, це пов'язано з отриманням борошна — для цього жінки дроблять зерна вручну з допомогою каменів. В сучасних суспільствах, де все ще використовують жорна, жінки розмелюють зерно до п'яти годин у день. Крім того, автори роботи припускають, що це було не єдине заняття давніх жінок. До винаходу плуга сільськогосподарська діяльність включала ручні посадку рослин, обробіток землі і збирання усього врожаю.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пророцтво відомої шаманки

Популярні новини зараз

Гороскоп на суботу 16 листопада для всіх знаків Зодіаку: зірки радять Овнам потанцювати, Ракам – день піжами і не більше

У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК

Показати ще