Цього дня православні віруючі шанують преподобну мученицю Анастасію Римляниню та преподобного Аврама Затворника.

У народі це свято прозвали Аврам Овчар і Анастасія Овечниця, оскільки вважається, що вони оберігають отари овець і покровительствують пастухам.

Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою. Пастухи співали пісні, грали на ріжках та вітали свої отари з останнім днем ​​випасання. Господарі розплачуються із пастухами. Їм не лише видавали гроші, а й дарували гарні подарунки, частували різноманітними стравами.

Так, господині приносили пастухам гостинці — пироги зі свіжого борошна. Проте, найголовнішим частуванням цього дня був овечий чи козячий сир. Готували та подавали його до столу найчастіше дівчата та жінки, які цього дня святкували свої іменини.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

Що не можна робити сьогодні, 29 жовтня

У церковне свято 29 жовтня, як і будь-якого іншого дня, церква не схвалює сварок, суперечок, лихослів'я та пліток, а також наклепу та засудження, жадібності та заздрощів, помсти, розпачу та лінощів. Не слід відмовляти у прохачому.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто пускати до будинку незнайомців - можна втратити фінансове благополуччя та спокій у сім'ї, а також лаятися подружжю - ще 40 днів не помиряться.

Нагадаємо, що Покровська, Димитрієвська та Михайлівська: коли відзначають батьківські суботи у 2024 році за новим календарем.

Раніше ми повідомляли все про сорокуст у церкві: як замовляти, чи можна використовувати проти ворогів та як вплинути на здоров'я.