Еволюція підпорядкована своїм твердим законам. Проте наслідки цих закономірностей не завжди очевидні. Все що не вбиває нас, робить нас сильнішими. Це правило було добре відомо людям, що винайшли щеплення. Антропологи давно виділяють стійкість до дії певних мікроорганізмів, як важливий фактор безперешкодної колонізації європейцями великих просторів у всіх частинах земної кулі. Тісне співжиття в епоху епідемій виробило ряд захисних бар'єрів у жителів старого світу. Однак, як повідомляють російські ЗМІ, конкретний вплив цих епідемій на фізіологію європейців до недавнього часу залишалося таємницею для науки.

Нове дослідження, проведене Університетом Південної Кароліни, США, визначило, що період Бубонної чуми змінив жіноче ДНК, зробивши майбутніх жінок коротше. Робота під керівництвом Шарон Девітте була націлена на те, щоб дізнатися про відмінності між жіночим та чоловічим здоров'ям під впливом епідемій. В ході дослідження були вивчені 800 кістяків 11, 12, 13, 14 і 16 століть. Як відомо, Чорна смерть характеризувалася появою пухлин в пахвовій і паховій зонах, які пізніше прогресували, з'являючись на руках і ногах людини. Однак для визначення стану здоров'я людей, яким належать скелети, на момент їх смерті були досліджені їх ікла і гомілки.

Результати роботи показали, що здоров'я населення Європи до та після Бубонної чуми покращилося. Тобто чума вражала людей зі слабким імунітетом, схильним до епідемій. Європейці з хорошим здоров'ям дали більш здорове потомство. Дівчатка ж стали швидше досягати статевого дозрівання, під час якого сповільнювався їх зростання, в порівнянні з середньовічними представницями. Зростання визначається також генами, що свідчить про їх мутації внаслідок пережитої Чорної смерті.

Популярні новини зараз

Кому як пощастить: ПриватБанк виплатить клієнтам від 150 до 5000 грн

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

Готуйте свої гаманці: українцям з 1 липня збільшать виплати, кому пощастить

ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про продукти-антибіотики