Астронавти, можливо, зможуть здійснити подорож на Марс за допомогою поромів з астероїдів. Ця цікава ідея, запропонована українськими дослідниками, справді змушує замислитись.

Замість витрачати величезні запаси повітря, води та інших ресурсів на довгий шлях у космос, можна скористатися астероїдами, що вже пролітають повз Землю.

Астероїд. Фото: скрін youtube

Наразі вчені активно досліджують можливості використання астероїдів для міжпланетних перельотів. У своїй статті А. С. Касьянчук та В. М. Решетник із Київського національного університету проаналізували орбіти понад 35 000 навколоземних астероїдів, щоб з'ясувати, чи є можливість для "стрибків" між планетами.

У результаті вони знайшли 120 кандидатів для маршрутів між Землею, Венерою та Марсом, повідомляє Universe Today.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат

Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

Показати ще

Подорож на червону планету – завдання нелегке: в середньому воно знаходиться на відстані 225 мільйонів кілометрів від нас. Це означає, що астронавтам доведеться провести в космосі близько трьох років, що, у свою чергу, пов'язано із серйозними ризиками для здоров'я – від втрати м'язової маси до збільшеного ризику раку через радіацію.

Але якщо використовувати астероїди як "автобуси", можна сильно скоротити час у дорозі до 180 днів.

людина на Марсі

Звичайно, це не означає, що все буде просто. Навіть якщо ми знайдемо відповідний астероїд, все одно буде потрібно технологія, щоб захистити астронавтів від радіації. Чим швидше буде подорож, тим нижчою буде ризик. І це ще не все: астероїди повинні бути ретельно відібрані за розміром та близькістю до цільової планети.

Поки робота над цією ідеєю продовжується, дослідники сподіваються створити список потенційних астероїдів, які можуть стати частиною майбутніх космічних місій. Наша здатність знаходити нові об'єкти та оновлювати дані буде критично важливою для цього процесу.

Хоча перед нами стоять серйозні виклики, перспектива використання астероїдів як "заправних станцій" та захисних укриттів звучить багатообіцяюче. Якщо наука зможе впоратися із цими завданнями, можливо, незабаром у нас з'явиться новий спосіб дослідити космос!

Нагадаємо, поки Ілон Маск випендрюється в соціальних мережах, українці забезпечують SpaceX надійними трубами.

Раніше ми писали про те, що радіація дуже скоро загрожуватиме всьому живому: вчені зробили чіткий прогноз

Крім того, Знай.ua повідомляв, бази НЛО вже є на Землі: = відомий адвокат розкрив їхнє місцезнаходження