Метеорит, який був у 200 разів більший за той, який, ймовірно, знищив динозаврів, насправді надав Землі величезну послугу.
Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, колосальний "космічний звір" міг позитивно вплинути на біосферу Землі.
Мел-палеогенове вимирання, також відоме як вимирання K-T, було масовим вимиранням трьох чвертей видів рослин та тварин на Землі приблизно 66 мільйонів років тому.
А група вчених із Гарвардського та Стенфордського університетів вважає, що в архейському еоні (понад 2,5 млрд років тому) метеорит у 50–200 разів більший за те, що викликав знищення планети, зіткнувся із Землею. Вчені вважають, що зіткнення викликало мегацунамі, що сколихнуло багаті на залізо води з глибин древніх океанів на мілководді.
2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Згідно з дослідженням, це також викликало "потепління, яке спричинило часткове випаровування поверхневих вод океану і, ймовірно, короткочасне посилення вивітрювання та ерозії на суші".
Більше того, вважається, що випаровування метеориту закачало хорошу дозу фосфору в ранню біосферу Землі. Цей ланцюжок подій міг спровокувати "тимчасовий розквіт мікробів, що переробляють залізо" в ті дні, коли наша планета лише починала своє існування.
Дослідники відзначають, що в архейський еон сталося не менше 16 великих зіткнень з нашою планетою, в яких брали участь космічні об'єкти розміром понад 10 кілометрів у поперечнику.
Нагадаємо, що Землю може проковтнути галактика-вбивця: катастрофа загрожує нам у найближчі 100 років.
Раніше ми повідомляли, що похмілля також космічних масштабів? Французи винайшли горілку, настояну на справжньому метеориті .