Дослідження вказують, що багато живих істот - крім людини - вживають алкоголь в природному середовищі: від мавп до комах. Так, вчені одного англійського університету з'ясували, що самці мух буквально напиваються, коли їм відмовляють партнерки, — дослідники дійшли висновку, що майже всі тварини вживають алкоголь.

Про це стало відомо завдяки публікації англійських дослідників у одному з наукових журналів.

Муха, скріншот

З'ясувалося, що багато тварин і комахи постійно вживають етанол: вони отримують його з фруктів, що забродили, нектару або соку.

Наприклад, самці мух "напиваються", якщо їм відмовила партнерка, а самки під впливом етанолу стають менш розбірливими у виборі партнера та злягаються з усіма поспіль.

Популярні новини зараз

Українців штрафують за валюту: у кого можуть відібрати 20% заощаджень

Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації

Показати ще

Муха, фото з відкритих джерел

Також відомий випадок, коли сопілці загинули, врізавшись у паркани та інші конструкції — дослідження показало, що вони літали п'яними, об'ївшись ягід, що перебродили.

Шимпанзе, фото: Getty Images

Хто ще вживає алкоголь у природі

У міру того, як близько 100 мільйонів років тому квіткові рослини почали виробляти цукристі фрукти та нектар, дріжджі почали природно перетворювати їх на етанол.

Найбільш високий рівень алкоголю – до 10% – знаходили у перезрілих плодах пальми, а в більшості інших випадків вміст алкоголю коливається в межах 1-2%.

При цьому окремі види тварин, — шимпанзе та павукоподібні мавпи, — іноді вдаються до «алкогольних страв» з таких ферментованих фруктів (дикі шимпанзе в Гвінеї вживають сік раффії, що містить значні дози алкоголю).

Нагадаємо, пам'ять можна покращити: чому людина забуває важливі речі.

Раніше повідомлялося, жінка зробила бізнес на смердючих шкарпетках: отримала нереальну кількість грошей.

Також, розумніші за Енштейна і Хокінга: інтелектуалка покинула Оксфорд заради "панелі", і не пошкодувала.