Американські дослідники з'ясували, що для двох людей, які вважають один одного друзями, характерні схожі патерни активності головного мозку. Щоб це довести, вчені простежили за нейронною активністю людей з різними соціальними зв'язками при перегляді різних відео.
Не секрет, що люди нерідко вибирають собі друзів за схожими характеристиками. Це можуть бути не тільки загальні інтереси і єдиний колектив, але і демографічні категорії, такі як стать, вік і навіть раса. Схильність обирати в друзі "собі подібних" називається гомофилией.
У новій роботі дослідники з Дартмутського коледжу під керівництвом Талії Вітлі побудували графік соціальних зв'язків 279 студентів, які навчаються на одній університетській програмі.
Якщо не оновили дані в ТЦК: чи є шанс оформити відстрочку від мобілізації
Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+"
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Для цього вчені попросили їх надати дані про те, кого вони вважають друзями. Учасники також надали дані про їх полі, расою, національністю і віком.
З усіх опитаних студентів 42 людини взяли участь у МРТ - дослідженні. Під час сканування учасникам експерименту показали кілька комедійних, документальних або рекламних роликів.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що виявлено новий ефект допінгу.