Ген ожиріння навчилися "вимикати" американські вчені. Правда, це вдалося поки що зробити тільки на мишах, на яких власне й проводилися досліди.

Таким чином, вчені запустили каскад біомолекулярних процесів, що змушували клітини не запасати, а спалювати жир, передає "Сегодня".

Вчені з'ясували, що білий жир, котрий запасає енергію, перетворюється в коричневий, який спалює білий жир з виділенням тепла. Вони вивели мишей, у яких активований цей процес.

Для закріплення результатів дослідники використали контрольну групу звичайних мишей. Вони годували тварин шкідливою жирною їжею протягом 14 тижнів. У підсумку контрольна група швидко набрала вагу, а ось основна залишилася в колишній вазі.

Читайте також: Схуднення небезпечне для здоров'я

Популярні новини зараз

З 1 липня українці отримають 20 тисяч гривень пенсії, але не всі: кому пощастить

Терміново змінюємо пенсійне посвідчення: у ПФУ розповіли українцям про важливий процес

В Україні вводять нові графіки відключень світла — як визначатимуть черги

Через кордон не пустять: українцям, які їдуть до Польщі, оголосили важливе правило

Показати ще

Вимірявши показники споживання кисню і вироблення вуглекислого газу, вчені прийшли до висновку, що основна група спалювала більше жирових відкладень (до кінця дослідження було менше білого жиру) і краще переносила холод.

Сьогодні від ожиріння страждають близько 650 млн людей на планеті, що становить 13% населення. Якщо ця тенденція продовжуватиметься, то до 2025 року на ожиріння страждатимуть 18% чоловіків і 21% жінок.