Група вчених з британських університетів заявила про те, що площа льодів навколо Антарктиди, стрімко руйнується через потоки теплої океанської води. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature Geoscience.
Результати досліджень учених були засновані на даних супутникових спостережень з 2010 по 2016 рік. Експерти досліджували антарктичні лінії налегания — межі льодовикового ложа, де перетинаються такі, що лежать на грунті, і плавучі частині льодовиків. Супутники просканували близько 16 тисяч кілометрів ліній залягання, тобто близько третини ліній, оточуючих Антарктику.
Дослідники виявили, що кожен рік придонні частини льодовиків втрачають близько 200 квадратних кілометрів льоду. Цей процес опосередковано пов'язаний з підвищенням рівня води в океанах.
Головною причиною скорочення площі придонних частин льодовика дослідники називають потоки теплої води, які розмивають нижню частина крижаного масиву. Найшвидше цей процес йде в Західній Антарктиці, де знаходиться льодовик Туейтса. У його центральній частині лінія залягання щорічно відступає на 300-400 метрів. Швидкість руйнування льодовика зросла з 1996 по 2011 рік. У східній Антарктиці швидше за все тане льодовик Тоттен.
Відключення світла повертаються? У чому причина та кого торкнеться насамперед
"Жодних рейдів": у ТЦК пояснили, для чого насправді приходять до кав’ярень та клубів
В Україні "намалювали" нові тарифи на газ і світло: скільки доведеться платити у 2025 році
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що відомий сервіс допоміг виявити на землі постійного холоду незвичайну знахідку. Про це повідомляють іноземні ЗМІ.
У різний час вчені всього світу намагалися виявити в Антарктиді сліди стародавніх цивілізацій. Але істотних доказів для гучної заяви не завжди вистачало. А завдяки популярному у всьому світі сервісу Google Earth наукові співробітники можуть наблизитися до вирішення цього питання. Активні користувачі сервісу знайшли на теренах все ще недостатньо добре вивченого материка таємничу піраміду.
Світові наукові світила припускають, що древня споруда сотні років ховалася за величезними шарами льоду, які в деяких місцях досягають рекордної позначки в дві тисячі метрів.