В уряді заговорили про небезпеку використання Telegram українцями. Заступник голови МІП стверджує, що ФСБ ефективно використовує Telegram у своїх спеціальних операціях.

Небезпека того, що листування українських громадян в Telegram читатимуть російські силовики, нікуди не зникла, вважає заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

Відповідну заяву чиновник зробив в Facebook, коментуючи інформацію про те, що Telegram оновив політику використання особистих даних, і може розкрити IP-адреса і номер телефону користувача для силовиків при наявності відповідного судового рішення.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все

Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати

Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"

Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати

Показати ще

Він нагадав, що конфлікт Павла Дурова з російською владою триває вже довго. "Однак, в той же час, ми не можемо бути впевнені в тому, наскільки нинішня адміністрація месенджера Telegram дійсно співпрацює з владою держави-агресора", - підкреслив заступник міністра.

Золотухін відзначив, що українська влада не має ніяких правових важелів впливу на популярні платформи онлайн-комунікацій, такі як Google, Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram і інші. Причина полягає у відсутності відповідного законодавства.

"На даний момент немає офіційних доказів того, що листування українських громадян в Telegram читатимуть правоохоронні органи держави-агресора за запитом. З іншого боку, небезпека цього нікуди не зникла, оскільки природа відносин між Дурова і ФСБ незрозуміла", - наголосив заступник міністра.

"Більш того, це не заважає ФСБ використовувати Telegram як одну з найефективніших платформ для використання в своїх спеціальних операціях, які ми моніторимо з травня минулого року", - підсумував Золотухін.

Нагадаємо, у Росії знову запрацювали веб-адреси Telegram: web.telegram.org і t.me — по ним можна користуватися месенджером у браузері або завантажити його офіційний клієнт.

Цей несподіваний поворот здивував абсолютно всіх. У тому числі знову почали відкриватися прямі посилання на Telegram-канали. В першу чергу на цю можливість першими звернули увагу користувачі Твіттера.

Як повідомляв раніше Знай.ua, засновник сервісу Telegram Павло Дуров на своїй сторінці пояснив причини співпраці компанії зі спецслужбами і урядами країн. Нагадаємо, що 28 серпня Telegram змінив політику конфіденційності, викликавши негативну емоцію у користувачів.

Також Знай.ua писав про те, що популярний месенджер Telegram повністю оновив (https://telegram.org/privacy) свою політику конфіденційності.