Другий термін Дональда Трампа може суттєво змінити економічну політику США. Перш за все, це торкнеться торговельних відносин, зокрема з Китаєм.

Очікується, що Трамп зосередиться на тарифах і санкціях, щоб обмежити імпорт і захистити стратегічно важливі галузі, як-от видобуток рідкоземельних металів для мікрочипів, пише Мінфін.

Тарифи та торгівля- чого чекати?
Адміністрація Трампа, ймовірно, знову підвищить тарифи на китайські товари, можливо, до 60%. Також розглядаються нові податки на імпорт із Європи, наприклад, на автомобілі. Це може спричинити зростання цін у США, але водночас стимулювати розвиток внутрішнього виробництва. Утім, універсальні тарифи здатні викликати інфляційний стрибок, бо імпортери перекладуть витрати на споживачів.

Гроші євро. Фото: скрін Youtube

Скорочення податків і "зелена" енергетика.
Трамп планує знизити корпоративний податок із 21% до 15%, що має підтримати бізнес. Водночас його політика орієнтована на розвиток традиційних енергоресурсів. Президент хоче зняти обмеження на видобуток нафти й газу, скасувати субсидії на "зелену" енергетику та спростити будівництво нових електростанцій.

Популярні новини зараз

Гороскоп на вівторок 10 грудня: Терезам варто подбати про поставу, Водоліям – розвантажити "біди" з головою

"Київстар" безпрецедентно підвищує ціни: за що лупитимуть більше

Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву

Змусять відмовитись від усіх виплат: українцям готують нові правила соціальної допомоги

Показати ще

Сонячна електростанція / фото: Pinterest

Що це означає для світу?
Рішення США можуть вплинути на глобальну торгівлю та економіку. Наприклад, у Китаї та інших азійських країнах тарифи США можуть викликати дефляцію через зниження попиту. У самих США вони ризикують стати причиною інфляційного тиску. Крім того, дерегулювання в сферах енергетики та криптовалют може стимулювати певні сектори економіки.

Чи можливий повтор кризи?
Інфляційна політика Трампа викликає побоювання серед аналітиків. Зростання витрат і глобальна напруженість можуть створити ризики для економіки. Згадаймо кризу 1980-х років, коли неправильні рішення призвели до рецесії. Сподіваємося, що історія цього разу не повториться.

Жінка, яка тримає пустий гаманець

Раніше ми повідомляли, Олександр Мусієнко заявив, що Байден дає Трампу козирі: "Україна завдає ударів у відповідь".

Це просто відлуння ще старої риторики Трампа, - Олексій Кущ про торгову війну з ЄС - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, Ердоган списав мирний план Трампа, щоб бути посередником у переговорах: думка експерта.