Команда астрономів з технологічного університету Чалмерса вперше розглянула деталі старіючої зірки тієї ж маси, що і Сонце. Зірка W HYDRAE знаходиться на відстані 320 світлових років від нас у сузір'ї Гідри. Вона є прикладом зірки AGB, прохолодною, яскравої і старої. По суті, зірка є близнюком Сонця.
При аналогічній масі, її розмір набагато більший, ніж у Сонця. Якщо перенести W HYDRAE в Сонячну систему, то її розмір був удвічі більшим орбіти Землі (вона позначена на фото пунктирною лінією). Саме така доля буде очікувати і Сонце, поступове розширення і поглинання навколишніх планет.
Для дослідників важливо вивчити цю зірку, щоб уточнити швидкість розширення Сонця.
Пенсії ледве вистачатиме на життя: у кого відберуть надбавки та доплати
Українцям можуть припинити соціальні виплати: кому треба поквапитись за новими правилами
Тарифи для пенсіонерів, студентів і бізнесу: що пропонують Київстар, Lifecell та Vodafone
Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату
Це означає, що людству з часом доведеться колонізувати не тільки сусідні планети, але і переміщатися в інші галактики, схожі на нашу за параметрами. Проте вчені впевнені, що близнюків нашої галактики більш ніж достатньо, оскільки їх кількість у Всесвіті просто вражає.
Не варто забувати, що навіть в нашій галактиці вчені з кожним днем знаходять величезну кількість екзопланет, які схожі з Землею погодними умовами, масою, діаметром і обертанням навколо Сонця. Фотографія зроблена телескопом Алма, який знаходиться на території пустелі Атакама в чилійських Андах.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що був знайдений "напівживий" мамонт.