Психолог Кріс Сегрін (Chris Segrin) з Університету Арізони провів онлайн-опитування 775 людей у ​​віці від 18 до 91 року і припустив, що вміння спілкуватись впливає на стан здоров'я.

На думку дослідника, у людей з низьким рівень комунікативних навичок підвищується ризик розвитку багатьох захворювань. Автор нової роботи пов'язав недостатні навички спілкування з психічними розладами та хворобами інших типів.

Сегрін вважає, що в основі цього ефекту лежать самотність і стрес. Багато людей з низькими комунікативними навичками відзначають підвищений рівень стресу і відчуття самотності. Складаючи опитувальник, Сегрін виділив чотири основні компоненти розвинених навичок спілкування. До важливих факторів він відніс відкритість (self-disclosure) - вміння ділитися особистою інформацією з іншими людьми, - і здатність надавати оточуючим емоційну підтримку. Також виявилися важливі навички негативної ассертивності (negative assertion skills), тобто вміння відмовляти необґрунтованим вимогам оточуючих, і навички ініціації відносин (relationship initiation skills), що дозволяють знайомитися і ближче пізнавати інших людей. Для кожного фактора Сегрін склав вісім тверджень, свою згоду з якими учасники опитування оцінювали за п'ятибальною шкалою.

Потім випробувані заповнили стандартні опитувальники для оцінки рівня стресу і самотності. Шкала оцінки стресу Perceived Stress Scale містить запитання на кшталт "Як часто ви виявляєте, що не в змозі впоратися з усіма необхідними справами?" Для оцінки рівня самотності використовували опитувальник UCLA Loneliness Scale з такими твердженнями, як "Я відчуваю себе ізольованим від інших". Наявність діагностованих захворювань і розладів виявляли за допомогою опитувальника SF-12v2 (Short-Form Health Survey).

В результаті дослідження учасники опитувань, які продемонстрували низький рівень розвитку соціальних навичок, в середньому відзначали більш сильне відчуття самотності і стресу, а також мали більшу кількість захворювань і розладів.

Сегрін пояснює: якщо стрес давно вважається важливим фактором ризику розвитку багатьох захворювань, то самотність пов'язують з ними не так часто. За словами психолога, його робота показує, що відчуття соціальної ізоляції не менш небезпечне явище, ніж стрес. При цьому багато людей, що потенційно входять до групи ризику, недостатньо інформовані про небезпеку самотності.

Нехай вам піднімуть настрій кадри старого доброго кіно:

Як повідомляв портал "Знай.ua", професор університету в Вірджинії, психолог Джеффрі Россмен дав рекомендації, як отримати користь від стресу.

Популярні новини зараз

Нацбанк виводить з обігу частину грошей: що потрібно знати українцям

Дітям дадуть по 3000 гривень до Дня Святого Миколая: як отримати виплату

Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще