Досі вірите у те, що наша планета – результат потужного вибуху і численних процесів на найпотаємніших рівнях? Нещодавно австралійські вчені вдалися до унікального експерименту – за допомогою радіоантен вони побачили, що нагадував Всесвіт задовго до "великого буму".

Як виявилося, мільярди років тому появі всього живого передував так званий "космічний світанок" – тобто найбільш яскрава з усіх зірок повідомила про прихід глобальних змін.

Фахівці працювали із комплексом Experiment to Detect the Global Epoch of Reionization Signature, або EDGES, хотіли дізнатися – як атоми водню поглинають мікрохвильове випромінювання Великого Вибуху: саме цей момент сигналізує про появу перших зірок.

Популярні новини зараз

Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф

Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти

Стосується всіх власників газових котлів: "Газмережі" зробили важливе попередження

Зимова допомога: українцям нададуть виплати для оплати комуналки та ліків

Показати ще

Їх світло було зруйноване у такий спосіб. Пізніше вони вловили кумулятивні тіні, найменші часточки випромінювання, котрі лишаються після водневих хмар – точно такі були і 250 мільйонів років тому. Тепер чекає довга робота над системою тіней, яку використають для створення найточнішої моделі Всесвіту.

Взагалі про "Теорію великого вибуху" вперше заговорили у другій декаді ХХ століття, вона має широке коло прихильників. Але знаходиться й чимало критиків:

"Я вважаю, що "Великого вибуху" ніколи не було. За межами горизонту подій звичайної чорної діри, немає серйозних змін, але ось всередині зміни відбуваються дуже глибоко", – каже фізик Джуліан Сезар Сілва Невес, який працює науковим співробітником Інституту математики в Бразилії.

Дивіться: топ-5 теорій виникнення Всесвіту

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені відкрили унікальну екзопланету: WASP-39b, яка знаходиться в 700 світлових роках від Землі. Вона дуже нагадує Сонце, а сама більш за все нагадує газових гігантів Сонячної системи, хоча поступається Сатурну і Юпітеру по масі і перевершує їх за розмірами. Обидві найбільші планети Сонячної системи об'єднує той факт, що в атмосфері міститься велика кількість аміаку, але не занадто багато водяної пару.На планету могло потрапити після того, як своєю гравітацією вона притягнула безліч космічних об'єктів різного розміру, що містять велику кількість льоду.