Досі вірите у те, що наша планета – результат потужного вибуху і численних процесів на найпотаємніших рівнях? Нещодавно австралійські вчені вдалися до унікального експерименту – за допомогою радіоантен вони побачили, що нагадував Всесвіт задовго до "великого буму".
Як виявилося, мільярди років тому появі всього живого передував так званий "космічний світанок" – тобто найбільш яскрава з усіх зірок повідомила про прихід глобальних змін.
Фахівці працювали із комплексом Experiment to Detect the Global Epoch of Reionization Signature, або EDGES, хотіли дізнатися – як атоми водню поглинають мікрохвильове випромінювання Великого Вибуху: саме цей момент сигналізує про появу перших зірок.
Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф
Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти
Стосується всіх власників газових котлів: "Газмережі" зробили важливе попередження
Зимова допомога: українцям нададуть виплати для оплати комуналки та ліків
Їх світло було зруйноване у такий спосіб. Пізніше вони вловили кумулятивні тіні, найменші часточки випромінювання, котрі лишаються після водневих хмар – точно такі були і 250 мільйонів років тому. Тепер чекає довга робота над системою тіней, яку використають для створення найточнішої моделі Всесвіту.
Взагалі про "Теорію великого вибуху" вперше заговорили у другій декаді ХХ століття, вона має широке коло прихильників. Але знаходиться й чимало критиків:
"Я вважаю, що "Великого вибуху" ніколи не було. За межами горизонту подій звичайної чорної діри, немає серйозних змін, але ось всередині зміни відбуваються дуже глибоко", – каже фізик Джуліан Сезар Сілва Невес, який працює науковим співробітником Інституту математики в Бразилії.
Дивіться: топ-5 теорій виникнення Всесвіту