Ми живемо в епоху космічного Ренесансу, коли люди знову мріють освоїти космос. Однак у деякі місця, наприклад, в печери Марса або океани супутника Юпітера Європи, можуть потрапити тільки роботи. Вже скоро у нас з'являться пристрої, здатні автономно працювати в суворих умовах, перебуваючи поза контакту з Землею протягом тижнів, місяців або навіть років. Не дивно, що космічне агентство NASA багато в чому покладається на штучний інтелект.
Scientific American докладно розповідає про історію розвитку ШІ в надрах агентства. Лабораторія штучного інтелекту, яку в 1990-х роках очолив Стів Чен, мало нагадувала про наукову фантастику — комп'ютери тих часів були занадто повільними і малопотужними, щоб говорити про справжню робототехніки. Однак Чен виявився терплячим керівником. Він почав з автоматизації рутинної роботи, яка раніше залежала від кропітких спостережень.
Так був створений SKICAT, інструмент для каталогізації та аналізу зображень неба. Його використання дозволило класифікувати тисячі тьмяних об'єктів, недоступних людському погляду. Наступним завданням Чена і його команди стала автоматизація супутника Earth Observing-1 (EO-1). Створене ними ЗА пропрацював більше десяти років, допомагаючи вивчати повені, виверження вулканів та інші природні явища.
Ситуація, як із газом: українцям виставили новий тариф на "доставку" електрики
Термінова повірка газового лічильника: "Газмережі" звернулися до українців
У грудні пенсіонерам підкинуть грошенят: хто та скільки отримає
Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло
Успіх супутника з ШІ надав NASA впевненість у тому, що ця технологія відіграє важливу роль у місії на Марс 2020 року. Сьогодні Стів Чен очолює розробку нового марсохода, набагато більш просунутого, ніж його попередники. Його місія буде дуже важливою, адже її підсумком може стати доказ, що на Червоній планеті колись існувало життя.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що нейромережа навчили виявляти корупціонерів.