Відомо, що тривале перебування в невагомості не найсприятливішим чином позначається на здоров'я космонавтів. М'язи атрофуються, кістки стають більш крихкими, і навіть головний мозок зміщується, обмежуючи людини від когнітивних функцій.

Складається враження, що еволюція нас до космосу не підготувала. Тепер тривалі польоти, наприклад до Марса, для людини знову під питанням. Чергове дослідження показало, що такі місії можуть бути взагалі неможливі.

Тільки людство перестало побоюватися за польоти на Марс, як перед астронавтами виникла інша, більш серйозна проблема - так звана космічна лихоманка.

Популярні новини зараз

Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+"

Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність

До школи більше не пустять: для батьків вигадали нові правила

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Група вчених і медиків досліджувала показання 11 астронавтів, які тривалий час перебували на орбіті. Підсумки експерименту показали, що у космонавтів, які провели в невагомості два з половиною місяці, постійна температура тіла піднімалася на один градус за Цельсієм. А це вже характерно для симптомів лихоманки.

До речі, охочих полетіти на Марс доведеться пройти не тільки фізичні, але і психологічні випробування. Адже швидше за все це буде політ в одну сторону і потім доведеться все життя уживатися з колегами.

Раніше вчені Ексетерського університету (Великобританія) з'ясували, що у літніх людей за кілька років до смерті починає падати артеріальний тиск. Експерти проаналізували електронні медичні записи 46 тисяч британців, які померли у віці 60 років і старше. Варто зазначити, що у вибірку увійшли як здорові люди, так і ті, хто страждав на серцево-судинні і страждають нейродегенеративними захворюваннями.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що любов шкодить здоров'ю людини.