Здатність звичайних лінз змінювати напрямок променів, маніпулюючи розмірами і формою зображення, визначається геометрією. Це накладає принципові обмеження на розміри і форму лінзи. Альтернативний підхід пропонують "металінзи". По суті, це оптичні системи, що працюють за рахунок дрібних, часто нанорозмірних структур, які заломлюють і відбивають світло.
Однак швидкості руху хвиль різної довжини злегка різні, тому вони переломлюються по-різному. В призмах цей ефект застосовується для розщеплення білого світла на веселку. Він істотно обмежує можливості металінз – як правило, нанесені на них мікроструктури ефективні лише для хвиль певної частини спектра. Рішення для металінз представили нещодавно розробники з Школи інженерії та прикладних наук (SEAS) при Гарвардському університеті.
Вчені Федеріко Капассо (Federico Capasso) і його команда описують систему, яка позбавить світ від цієї проблеми.
Експерт назвав 5 міст України, які взимку залишаться без світла
Термінова повірка газового лічильника: "Газмережі" звернулися до українців
Гороскоп на суботу 16 листопада для всіх знаків Зодіаку: зірки радять Овнам потанцювати, Ракам – день піжами і не більше
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
“Металінзи тонкі, прості у виробництві й дешеві, – підкреслює професор Капассо. – Наша знахідка розширює дію цих переваг на весь видимий спектр. Це великий крок вперед". Повідомляється, що Офіс технологічного розвитку (OTD) Гарвардського університету вже отримав патент на новий метод і розглядає можливості його комерціалізації.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що дрони збилися у зграї і стали незалежними.