В атмосфері концентрація вільного кисню складає 20,95%, а вуглекислого газу - 0,04%. Це співвідношення підтримується життєвими циклами життя флори і фауни.
Однак кількість рослин на Землі з кожним роком стрімко зменшується, а обсяги викидів вуглекислого газу зростають. Тому вже зараз вчені зацікавилися розробкою технологій, які б могли забезпечити людей і тварин придатним для дихання повітрям у майбутньому без використання дерев.
Але це не так просто, як може здатися: для відтворення фотосинтезу в штучних умовах, необхідно активувати два ключових етапи: збирання сонячної енергії і розщеплення молекул води. До речі, штучний фотосинтез можливо використовувати для виробництва кисню, так і водню. У другому випадку людство буде надійно забезпечено екологічним, ефективним і недорогим паливом.
Поки дослідження штучного фотосинтезу знаходяться на стадії лабораторних розробок.
"Нафтогаз" закликав пенсіонерів по-новому платити за послуги
Пенсії ледве вистачатиме на життя: у кого відберуть надбавки та доплати
Українці можуть отримувати щомісяця 2361 грн: що для цього потрібно
Зупинив авто - отримав повістку: що необхідно знати водіям про свої права
Деякі дослідники, що займаються штучним фотосинтезом, імітують природний процес без залучення живих організмів. Однак, ці нові розробки ґрунтуються на створенні унікальних каталізаторів.
Але є розробки по штучного фотосинтезу, в яких використовуються живі організми (поки тільки бактерії і окремо взяті клітини). Подібні дослідження засновані на отриманні інформації про фотосинтезі з допомогою ціанобактерій. Спочатку їм в геном вставляється послідовність нуклеотидів, що містить інструкції по синтезу білкових міток. Далі живі організми витягають разом з мітками і проводиться дослідження отриманої фотосистеми (бактерій, які переробляють білки).
Вчені стверджують, що дана інформація допоможе створити штучні аналоги фотосинтезу в майбутньому, і переживати за зниження рослин в усьому світі.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що NASA звинуватили в інопланетному змові.