Роботи-робочі. На початку січня 2017 року тайванський виробник електроніки Foxconn (також відомий як Hon Hai Precision Industry) оголосив, що в три етапи автоматизує всі свої заводи в Китаї. Айфони, телевізори, ігрові приставки — скоро більшість пристроїв на фабриках компанії будуть проводити роботи, які прийдуть на зміну 500 000 збирачів.
Виробник мобільних телефонів Changying Precision Technology звільнив 90% співробітників, залишивши всього 60 осіб. У результаті продуктивність тільки зросла — причому на 250%.
Роботи середнього класу. Однак роботизовані маніпулятори тягнуться не тільки до синім, але і до білим комірцям. Багато експертів, у тому числі аналітики ОЕСР, відзначають, що за останні роки частка середнього класу скоротилася — і продовжує скорочуватися. Диплом про вищу освіту і висока кваліфікація у 2017 році перестали служити гарантом працевлаштування.
Податок на нерухомість – з кого стягнуть ще й штраф
З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло
Стосується всіх власників газових котлів: "Газмережі" зробили важливе попередження
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Роботизована еліта. ШІ почав полювання не тільки за банківськими службовцями, але і за ІТ-фахівцями, у яких, здавалося б, повинен бути імунітет від автоматизації. В одній тільки Індії до 2020 року алгоритми можуть позбавити роботи 70% програмістів.
Глобальний охоплення і тотальна непередбачуваність. За минулі 12 місяців сотні аналітиків і консалтингових агентств випустили свої прогнози про ризики автоматизації. За цей час стало ясно, що проблема настання ІІ стає глобальною і невідворотною. McKinsey попереджає, що вже через 12 років без роботи залишиться 800 млн осіб. Причому попереднє дослідження консалтингової компанії показало, що тільки в Росії автоматизації схильна робота понад 35 млн осіб, тобто половини працездатного населення країни.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в італійській столиці відбувся модний показ осінньої колекції Dolce & Gabbana. Вельми незвичайним ходом організаторів було випустити на подіум замість живих людей роботів-безпілотників.