Один із співвласників мережі «АТБ-Маркет» Віктор Карачун став резидентом Кіпру. Такий висновок можна зробити зі змін, внесених до Єдиного реєстру підприємств та організацій.

Зокрема, в дані ТОВ «АТБ-Маркет» (код 30487219) внесені зміни, згідно з якими кінцеві бенефіціари одного з акціонерів компанії - кіпрської «Скаді Холдінгс Лімітед» - Віктор Карачун та його дружина Ірина, що раніше проживали в Дніпропетровську, тепер живуть в г . Лімассол на Кіпрі.

Адресу, вказану в установчих документах цілого ряду інших компаній, в яких Карачун також є співзасновником разом з Геннадієм Буткевичем і Євгеном Єрмаковим, збігається з адресою люксового комплексу апартаментів Four Seasons прямо на березі Середземного моря. Ось наприклад, один з панорамних видів з цього комплексу, розміщений користувачем Google Maps.

Примітно, що адреса Ігоря Вікторовича Карачун, сина Віктора Івановича, який також є кінцевим бенефіціаром «Скаді Холдінгс Лімітед», залишився українським - згідно з реєстром, він зареєстрований у Дніпропетровській області. Таким чином, можна припустити, що жити на Кіпр переїхали лише подружжя Карачун - Віктор та Ірина.

Нагадаємо, в недавньому рейтингу топ-100 найбагатших людей України журнал «Фокус» оцінив стан Віктора Карачун в $ 208 млн нарівні з іншими партнерами по «АТБ» - Геннадієм Буткевичем і Євгеном Єрмаковим.

Популярні новини зараз

ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею"

Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови

Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати

Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку

Показати ще

Віктор Карачун також є почесним консулом Республіки Таджикистан в Україні. Цікаво, що згідно з наказом Міністерства закордонних справ №111 від 25.05.2007 р, почесним консулом повинен бути громадянин України. Іноземець може бути призначений на цю посаду на підставі вагомих аргументів з боку тієї держави, консулом якого він являється.

При цьому консул повинен постійно проживати в Україні протягом останніх п'яти років, а також проживати на території свого консульського округу протягом терміну виконання ним консульських функцій. Таким чином, якщо Віктор Карачун став фактичним резидентом Кіпру, він повинен бути позбавлений статусу почесного консула Таджикистану.

Раніше стало відомо, що прокуратура Автономної Республіки Крим внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо власника мережі магазинів «АТБ» Геннадія Буткевича. Відомості стосуються торгівлі в Криму, що сприяло посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Крім того, відомо, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження за фактом підкупу Буткевичем начальника Управління СБУ в Сумській області Владислава Косинського через надання йому в користування приватного вертольота.

Також нещодавно стало відомо, що Буткевич став соакціонером американської Trident AcquisitionsAnchor російського депутата-втікача Іллі Пономарьова, яка буде інвестувати гроші в підконтрольні Буткевичу родовища корисних копалин в Україні. Партнери Буткевича по «АТБ» не беруть участі в цьому проекті.

Не виключено, що сукупність цих факторів і спонукала Карачун дистанціюватися від Буткевича і отримати податкову резидентуру Кіпру, і можливо - кіпрське громадянство за процедурою «паспорт в обмін на інвестиції».