Український уряд схвалив законопроект про приватизацію, який замінить застарілі норми в цій сфері.
Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив сьогодні, 4 липня, передає Рoliteka. Над проектом потрудилися Фонд державного майна і Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Все це відбувалося за підтримки Європейського банку реконструкції і розвитку та участі міжнародних донорів. Як же нововведення позначиться на житті українців?
Закон нарешті дозволить боротьбі за держактиви вийти на глобальний рівень, а вартість об'єктів у державній вартості диктуватиметься ринком. Інститут оцінки кане в небуття, поступаючись дорогою платоспроможному попиту. У Мінекономіки зазначають, що органи держвлади повинні виконувати свої безпосередні функції, а не управляти державним майном.
Зараз державну власність поділили на такі групи (в майбутньому всі вони можуть бути приватизовані): підприємства, які можуть бути передані в концесію, непрацюючі і стратегічні підприємства, а також ті, які виконують важливу оборонну, соціальну та інші функції.
Законопроект передбачає посилений захист прав інвесторів, можливість залучення міжнародного суддівства і збільшення потоку покупців.
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, які саме підприємства потраплять під приватизацію, і чим це загрожує.