З 1 липня держава не втручатиметься у регулювання цін на продукти.

Таке рішення прийняв Кабмін, аби знизити адмінтиск на бізнес, сприяти розвитку конкуренції та викорінити бюрократію в питанні ціноутворення на продукти, передає "Українська правда".

Тепер виробникам товарів не потрібно в обов'язковому порядку подавати в Держспоживслужбу обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію.

На думку уряду, це рішення спростить процедуру зміни вартості в залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Постанова скасовує порядок формування цін на продовольчі товари, який був затверджений в 2008 році. Її дія поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, вершкове масло, соняшникову олію та курячі яйця не вище 15%.

Популярні новини зараз

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру

Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин

Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну

Показати ще

Чиновники переконані, що відміна регулювання не призведе до різкого здорожчання продуктів. Експеримент уряду жовтні-грудні минулого року, коли були скасовані норми встановлення максимальної торгової надбавки на крупи, м'ясо, молоко, борошно, ковбаси, яйця, сир, сметану та масло, показав, що стрімкого зростання цін не відбулося.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", експерти пояснили, чому цыни на продукти продовжують повзти вгору.