Плачевною назвав ситуацію у сфері фінансування заходів з розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу оглядач Дмитро Менделєєв.
У статті "Наказано вичавити ..." для тижневика "Дзеркало тижня. Україна" він говорить, що мантри чиновників про необхідність реформування ОПК стали настільки повсякденним явищем, що замінили собою реальність. І вона має дуже мало спільного з намальованими перспективами.
Зокрема автор звернув увагу на той момент, що, за найскромнішими оцінками, нині в державі не виробляється 80% радіоелектронної елементної бази, яка використовується для створення високотехнологічної військової техніки та озброєння.
Через брак фінансування вітчизняні підприємства не можуть освоїти виробництво лопатей для вертольотів, надвисокочастотних приладів для РЛС протиповітряної оборони і зенітно-ракетних комплексів. Про це говориться останні три роки, але перспективи, як і раніше, є дуже туманними.
Менделєєв додає, що ці питання в Державній програмі реформи і розвитку ОПК до 2021 року опинилися поза увагою Кабміну.
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українську армію поступово переводять під стандарти НАТО. Чиновники з Міноборони вже відзвітувалися про перші кроки в цьому напрямку.