НАК "Нафтогаз" допустив вирішальну помилку, в результаті якої сталася газова криза в Україні. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, це помилка, яку треба виправити. Потрібно було, розуміючи, що Росія повинна виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, зробити лад 10-14 днів запасу. Працювати з європейськими постачальниками, щоб відповідним чином забезпечити м'який режим. Цього НАК не зробив і в цьому є проблема.

Прем'єр зазначив, що ситуація з газом буде введена у штатний режим 6 березня.

"Сьогодні всі технічні фахівці працюють. План, який сформовано на такі випадки, введено в дію на п'ять днів. Ми робимо все, щоб ситуацію на вівторок включно ввести в штатний режим. Головне, я підкреслюю: ситуація абсолютно контрольована", - зазначив він.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Більш того, "Газпрому" щодня нараховуються відсотки в розмірі 500 тис. дол., поки російська компанія не виконає рішення Стокгольмського арбітражу про виплату 2,56 млрд дол. Україні.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

Саме після цього російський монополіст заявив про своє рішення не починати постачання блакитного палива в Україну з 1 березня і повернув отриману передоплату.

Раніше, через неефективну економічну політику влада прирікає Україну на постійні позики, в той час як у держави достатньо ресурсів для того, щоб впоратися з проблемами самостійно.

Нагадаємо, в одному з недавніх інтерв'ю російський лідер Володимир Путін назвав риторику про "нову холодну війну" пропагандисткою.

Крім того, "Газпром" у 2018 році позбавлено права на виконання схеми "take or pay" ("бери або плати") за відмову надати "Нафтогазу" ресурси відповідно до здійсненої передоплати.

Також, Рада національної безпеки і оборони доручила ініціювати арешт активів ВАТ "Газпром" в Україні і за кордоном у разі невиконання ним рішень Стокгольмського арбітражу за позовом "Нафтогазу".

Дивіться сюжет про газ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українцям розкрили подробиці штрафу "Нафтогазу".