8,3 мільярда гривень - такого розміру штраф Нафтогаз повинен виплатити. Причому саме компанія: стягнення виписане не персонально на главу підприємства Андрія Коболєва.

Як повідомляють "Українські Новини", про це заявив глава енергетичної митниці Ігор Піковський.При цьому штраф стосується несплати ПДВ при закупівлі 2,4 млрд куб м. газу у Газпрому в 2015 році. "Штраф нема на Коболєва. Згідно ст. 4 Митного кодексу, штраф - на підприємство де вказується керівник або особа, яка виконує його обов'язки. В даному випадку, Нафтогаз України і її керівник Андрій Коболєв", - заявив Піковський.

При цьому він зазначив, що Коболєв у постанові Державної фіскальної служби про накладення штрафу названий громадянином України, оскільки це відповідає формі документа.

Популярні новини зараз

Переможець "Холостячки" Андрій Задворний не повірив Златі Огнєвіч: "Жах, а не вибір"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

Григорій Решетник зрадів фіналу "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Нарешті маячня закінчиться"

У лісі під Львовом оселився безхатько, боляче дивитися: "Дружина померла, доньки вигнали"

Показати ще


"Це така форма документа. Чому громадянин України? Тому що, наприклад, в Укравтодорі керівник підприємства не громадянин України", - пояснив Піковський.

За його словами, розмір штрафу становить 8,3 млрд грн, оскільки за ст 485 Митного кодексу, він стягується в розмірі 300% від несплаченої суми.

При цьому Піковський відзначив, що якщо в НАК не згодні з рішенням про штраф, то компанія може оскаржити його в центральному апараті ДФС, а якщо апарат прийме рішення на користь заявника та залишить в силі рішення митного органу, то НАК може звертатися до суду.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в 2018 році російську компанію "Газпром" позбавили права користуватися системою "take or pay" ( "бери або плати"). Причиною стала відмова надавати ресурси "Нафтогаз" не дивлячись на передоплату.