Зі зниженням температури в Україні відразу ж стає актуальною тема газу. Моментально згадуються всі борги, хто кому скільки винен, і чиновники різко починають шукати винного.
Нагадаємо, 1 березня голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні в обсязі близько 10 млн куб. м на добу через морози і відмови "Газпрому" в його поставках, і запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня. Про це повідомляє сайт Акценти.
"Ми пропонуємо подумати споживачам - це їхня добра воля, але щоб не дати Путіну реалізувати свій план "газового шантажу", дуже проста міра - на один градус зменшити температуру вдень і на два - вночі, а підприємствам - протягом двох вихідних днів; не обігрівати приміщення", - запропонував поморозити українців Коболєв.
Але в той же час, за словами Коболєва, Україна нехай поки і померзне, але зате тепер не зобов'язана викуповувати обумовлений обсяг газу.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
"Ми не зобов'язані викуповувати чотири мільярди кубометрів газу (передбачених грудневим рішенням арбітражу - авт.), це не наша вина, це дії «Газпрому», які суперечать контрактом, рішенням трибуналу, які суперечать духу відносин клієнт-постачальник і які, як я думаю, будуть коштувати «Газпрому» багато політичних проблем в Європі ", - додав чиновник.
Втрата ГТС
Не варто забувати, що саме через пана Коболєва ми і маємо нинішню ситуацію. Більш того, Україна ризикує незабаром взагалі залишитися без власної ГТС. Як відомо уряд доручив НАК "Нафтогаз України" і Міністерству енергетики після закінчення суперечки з "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі передати газотранспортну систему і сховища газу ПАТ "Магістральні газопроводи України".
Коболєв, звичайно ж, відразу висловився проти цієї передачі, так як тим самим обмежувалися його повноваження.
"Зараз той план анбандлінга, який спочатку передбачався необхідно кардинально модернізувати. Сформована наглядова рада не зможе керувати системою, тому що система повинна залишатися в групі НАК "Нафтогаз України". Необхідно буде вибрати іншу модель і під нову модель вибрати нову наглядову раду", - заявив він.
Мільярдний штраф
Але Андрію Коболєву, швидше за все, зараз буде не до цього. Енергетична митниця Державної фіскальної служби повідомила його про те, що наклала на нього два персональних штрафу на суму 7 млрд грн і 1,3 млрд грн. Про це він сам повідомив на своїй сторінці у Facebook.
У підставі штрафів вказано - "не забезпечив можливість надання додаткової митної декларації з повним пакетом товаросупровідних документів". Тепер у нього є 15 днів, щоб сплатити 8,3 млд гривень.
Якщо у голови НАК "Нафтогаз України" такі штрафи, які при цьому він може оплатити, стає ясно, чому вся українська газотранспортна система перебуває в такому занепаді, що її доводиться віддавати у чужі руки.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Турчинов придумав, як покарати дітище Путіна. Також ми повідомляли про те, що тайванського айфон 8 краще, ніж китайський iphone 8.