На озброєння російського ВМФ до 2027 року надійдуть безпілотні підводні апарати "Посейдон". Відомо, що носієм визначили атомну субмарину, яку будують на "Севмаші".
Про це пишуть російські ЗМІ, з посиланням на джерела в оборонно-промисловому комплексі.
"До її складу (системи "Посейдон". – Ред.) входять кілька швидкісних глибоководних торпед з малогабаритною ядерною енергетичною установкою.
Джерело не уточнило, яким стане тип субмарини-носія, але зазначило, що "це буде не підводний човен п'ятого покоління "Хаскі".
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Про створення в Росії безпілотного підводного апарата з ядерною енергетичною установкою президент Володимир Путін вперше заговорив під час свого послання Федеральним зборам у лютому 2018 року. Пізніше головний командир ВМФ Володимир Корольов уточнив, що така зброя дозволить флоту вирішувати широкий спектр завдань в акваторіях поруч з територією противника. Система наведення, за його словами, дозволить апаратам самостійно виходити до цілі з високою точністю.
Відомо, що випробування основного елемента безпілотника - ядерної енергетичної установки вже проведені. Завдяки їй апарат зможе рухатися на глибині понад 1 км на великій швидкості, залишаючись непоміченим.
В ході відкритого голосування на сайті російського Міноборони апарат отримав назву "Посейдон".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що окрім піхоти російська сторона володіє не менш небезпечним "тузом у рукаві". Нещодавно американські ЗМІ поширили інформацію про підводні човни Військово-морського флоту РФ, який у Пентагоні вважають зброєю Кремля № 1.
Взагалі в арсеналі російського ВМФ всього 72 підводні човни, у тому числі атомні ракетоносці, підводні човни з крилатими ракетами і унікальні апарати для спеціальних операцій.
Як повідомляв портал "Знай.uа" Росія значно наростила за час окупації Криму, з 2013 року, військову міць на півострові. За наданими даними Міноборони України, РФ зосередила понад 32 тисяч військових, артилерійські системи, 113 літаків, кораблі та підводні човни, системи протиповітряної оборони С-400 й оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер".