Це сталося ще 6 травня, але відомо про це стало тільки зараз. Як повідомляє грецьке видання The National Herald, Патріарх вийшов з лікарні 7 травня, після обстеження. За інформацією медиків, Варфоломій до госпіталізації відчував себе погано, але не скасував візит на месу в Стамбул. Там його стан погіршився, передає Politeka.
Після перебування в лікарні він скасував поїздку до Патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора II, заплановану на 6-8 травня. За словами лікарів, Патріарх відчуває себе погано із-за безлічі повсякденних справ. В УПЦ КП прямо пов'язали стан здоров'я Варфоломія з питанням про визнання автокефалії української церкви.
"Здається, що напруга останнього часу, зокрема тиск, який він відчуває у зв'язку з рішенням про визнання автокефалії церкви в Україні, позначається", — написав Євстратій (Зоря).
Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату має намір розглянути звернення про надання автокефалії Українській помісній православній церкві наприкінці травня.
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
"31 травня відбудеться Синод з 12 єпископів Константинопольського патріархату, вони повинні всебічно розглянути це питання, оскільки нинішнє звернення далеко не перше. Інші президенти і Верховна Рада теж зверталися. Вони розглянуть його і нам потрібно 7 голосів з 12", — пояснив експерт.
Якщо буде отримано необхідну кількість голосів – рішення буде прийнято.
"Тоді патріарх підписує томос і всі митрополити, навіть ті, хто був проти, вони також підписують цей томос і він привозиться в Україну. Думаю, на 1030-річчя хрещення України, як сказав президент, можливо, це відбудеться", — констатував експерт.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Філарет передбачив долю московських попів. Глава УПЦ КП Філарет заявив, що після створення української помісної церкви, яку її ініціатори називають Українською православною церквою, УПЦ МП не буде мати права на назву "Українська православна церква". Глава УПЦ КП заявив, що після створення помісної церкви пройде "перереєстрація статутів всіх православних парафій".