Ще зі школи ми пам’ятаємо елементарну формулу кількості теплоти. Вона віддається на нагрів в теплових системах опалення та завжди пропорційна обсягу води, яка пройшла через цю систему і пропорційна різниці температур на подачі і поверненні води, що нагрівається.

Це найпростіша і безцінна формула для фінансового взаємного розрахунку між одержувачами кількості теплоти від замовника, і великими комбінаторами нагріваючими воду для опалення в централізованих системах будинкового опалення, - пише " vesti-ua.net".

Одразу виникає питання, чому ми платимо за тепло у квартирах великі суми, але часто не відчуваємо комфортної температури в домі, як правило, в холодну погоду навіть мерзнемо.

На думку спадає ситуація із сауною, куди людина приходить розігрітися, однак вона не купує там кількість теплоти. У лазнях ніколи не встановлюють клієнтам ціну за кількість одержуваної ними теплоти в кілокалоріях. Приходь в парилку та грійся! Але зовсім не купуй за гроші певну кількість теплоти. В крайньому випадку можна оплатити витрати на паливо і послуги банщиків. Але купувати кількість теплоти, це дуже дивно!

Популярні новини зараз

Відстрочка від мобілізації без візиту до ТЦК: кому дали унікальний шанс

Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ

Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати

Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії

Показати ще

Очевидно, зігрітися у власній квартирі та поняття покупки теплоти для поставника послуг ці речі абсолютно суперечать одне одному.

За ті кошти, які нам доводиться віддавати щомісяця за опалення, ми звісно ж хочемо отримувати те, за що платимо.

І якщо компанія з опалення нагріває воду в системі централізованого опалення лише до 40 градусів на подачі, а температура на повернення складе 25 градусів, то при такому централізованому опаленні, людина у власній квартирі буде відчувати зовсім не тепло а дикий холод.

Давайте проаналізуємо значення температур для обігріву помешкання. Тут 40 мінус 25 градусів, це 15 градусів. Але 60 мінус 45 градусів, це теж тих же 15 градусів. І 80 мінус 65 градусів, це теж лише 15 градусів. Тут у всіх трьох випадках ми оплачуємо централізованого постачальнику тепла, за однакову кількість теплоти за встановленим кимось тарифом.

Тобто, в усіх випадках, у наших квитанціях ми побачимо суму оплати за однакову кількість тепла, єдине змінюються лише тарифи.

Єдине в першому випадку ми покриваємося гусячою шкірою від холоду в квартирі, і біжимо відкривати засувку на подачі на максимальне значення, і тим самим платимо ще більше за прохолодну воду. У другому випадку, ми трохи відігрівати, а в третьому випадку ми відчуваємо те тепло, яке повинно бути у квартирі

Виявляється, можна заробляти на різниці температур, при цьому нікого не зігріваючи.

Тільки ось для клієнтів корпорацій централізованого опалення з принципом продажу кількості теплоти, потоки їхніх грошей, в напрямку теплообогревающіх компаній, які пропорційні купується кілокалоріям, це викинуті на вітер гроші, якщо ці гроші їх не обігрівають. Це все одно що купувати тухлі продукти харчування, і вживати їх в їжу. При цьому вас хоч як мене обікрали, але надули як слід. Але компаніям вигідно не нагрівати житло до температур, що не зігрівають тіла їх клієнтів. Тут явний парадокс і конфлікт інтересів.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", нові тарифи ЖКХ змусять українців добряче затягнути паски.