Радянський Союз - це ціла епоха в житті наших батьків, бабусь і дідусів, самобутність і колорит якої не могли не накласти своєрідний відбиток на образ думок і поведінку, які передалися і нам.

Справа не стільки в генетичній пам'яті поколінь, скільки в повсякденних ритуалах. Саме вони відрізняють менталітет більшості людей, народжених в СРСР або вихованих по його нормам. В радянській моралі, безумовно, є позитивні сторони, але існує ряд звичок, від яких сучасному вихідцю з СРСР потрібно постаратися позбутися.

1. Збирання

Тотальний дефіцит і необхідність весь час щось "діставати" виховали в людині прагнення зберігати відверто непотрібні речі, тому що колись можна буде використати складові в якості запчастин, або в надії на те, що той чи інший предмет знову буде затребуваний. Нескінченні полки в коморах, антресолі всюди, де тільки можна їх розмістити, і гори непотрібних речей - ось що відрізняє типову радянську квартиру.

Повірте, старий примус, одна лижа, зламаний стілець вже ніколи не будуть такими, як раніше. Пора замінити їх новими, красивими і функціональними речами, які дійсно принесуть користь. Крім того, звичка збирати мотлох може перерости в психологічний розлад.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все

Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути

Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження

Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт

Показати ще

2. Життя заради "того" дня

Так склалося, що радянська людина весь час чогось чекав - хорошого завтра, заради якого варто потерпіти. З цієї причини багато людей практично несвідомо відмовляли собі в комфорті, відкладаючи його на потім. Нові скатертини і постільні приналежності припадали пилом в шафі, як і красивий святковий одяг або посуд.

Тільки проблема в тому, що "той" день так і не настав. Точніше, не відбулося цього в розумінні радянської людини, а його скарби так і продовжують лежати на своїх місцях за закритими дверима. Напевно, кожен пам'ятає слова мами про те, що щось приготовлено до свята. Але смачна їжа, модний одяг і нарядно сервірований стіл - якраз те, що робить звичайний день особливим.

3. Вміст холодильника

Мало того, що не просто хороші, а й різноманітні продукти харчування були не в кожному радянському будинку, у людей виробилося щось на кшталт культу їжі. Все, що виявлялося в холодильнику, повинно було виконати своє безпосереднє призначення, тобто, бути з'їденим. Радянську людину не зупиняв той факт, що продукти вже не першої свіжості і можна нанести здоров'ю чималу шкоду.

Те ж стосується запасів. Навчені дефіцитом люди роками зберігають крупи і консервацію, не замислюючись про те, що після певного часу їх просто не варто вживати в їжу.

4. Низька самооцінка

Радянська промисловість була орієнтована на те, щоб мільйонними тиражами випускати безформний одяг, який беззмінно носили всі від малого до великого. Відсутність хорошої косметики та засобів особистої гігієни також давали про себе знати.

Напевно, кожен бачив старе фото, на якому поряд з типовою "бабусею" в ситцевому халатику Ніною Хрущовою відображена розкішна і доглянута Жаклін Кеннеді. Як не старалися мас-медіа спотворювати інформацію про "загниваючий Захід", радянські люди розуміли, що вони позбавлені багатьох елементарних речей, які могли б дозволити їм реалізуватися в особистісному плані. Тому жінки не вміють приймати компліменти, більш того, соромляться, коли хтось їх говорить.

5. Залежність від суспільної думки

Кожна радянська людина знає: сім разів відміряй, один раз - відріж. Будь-яке рішення не одного разу зважувалося з оглядкою на те, якою буде реакція рідних, друзів або сусідів. А засудження незнайомця, з яким він зустрічався, по всій ймовірності, перший і останній раз, - жахливий ганьба.

Безумовно, є загальноприйняті норми і правила, яких варто дотримуватися. Ми хочемо і намагаємося бути ввічливими, уважними до інших, інтелігентними - це нормально. Але ніхто не може знати, що краще саме для вас. Ніхто не проживає ваше життя - це робите ви. І в глобальних питаннях більшого значення має те, як той чи інший вчинок позначиться на вашому майбутньому, благополуччя, родинне щастя, а не швидкоплинне засудження абстрактної людини.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", експерти назвали 6 можливих причин, через які ми відчуваємо себе втомленими і виснаженими після начебто тривалого сну вночі. У багатьох випадках цю ситуацію можна легко виправити.