У наступному навчальному році в українських школах почне діяти оновлена програма: діти вивчатимуть історію безвіза, поняття гібридної війни, а на уроках літератури - твори Стівена Кінга і Харукі Муракамі. З 1 вересня 2018 року починають працювати нові програми від Міністерства освіти і науки, і торкнуться вони більш, ніж 20 предметів.
Історія України
У новому навчальному році майбутнім 11-класникам належить дізнатися багато цікавого про інтеграцію нашої країни в європейський політичний простір. Окрім тем про анексію Криму, початку АТО і процесу Мінських переговорів (які і раніше були включені до переліку тем з сучасної історії України), тепер в програмі з'явилися теми про отримання Україною безвізового режиму з країнами Євросоюзу, приєднання до Ради Європи, підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Також школярі дізнаються про "політику сусідства" ЄС і про євроскептиків. Окрему увагу приділять геополітиці: сучасним взаєминам США, Китаю і ЄС. Про це пише "Сегодня".
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно
Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек"
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
Література
На уроках зарубіжної літератури на юних українців теж чекають сюрпризи. Наприклад, в обов'язковій програмі у 10-класників з'явився "Алхімік" бразильського письменника Пауло Коельо, романи "Чому наше майбутнє залежить від читання" і "Кораліна" сучасного британського фантаста Ніла Геймана, підлітковий роман "Кава з кардамоном" польської письменниці Йоанни Ягелло, а також "Геній" Нобелівського лауреата Мо Янь і інші. Зате з обов'язкового у позакласне читання в 10 класі перенесли "Анну Кареніну" Толстого, а "Гобсека" Бальзака і зовсім виключили.
Тим часом 11-класники теж залучатимуться до світових літературних шедеврів. Так, в обов'язковій програмі тепер є відомий роман-антиутопія "1984" Джорджа Оруелла, "Мораль" культового американського письменника Стівена Кінга і роман "Книжковий злодій" Маркуса Зусака, який до слова був у списку бестселерів The New York Times понад 230 тижнів. Також вперше випускники вивчатимуть твір кримськотатарського письменника Таира Халілова про депортацію кримських татар "До останнього подиху". А ось "Джакомо Джойс" Джеймса Джойса і "Чуму" Альбера Камю перевели в розряд "позакласного читання".
Позакласне читання
Але все ж найбільший фурор серед українців справив саме новий список для позакласного читання. Так, у списку у 10 класів опинився нещодавно екранізований роман Ренсома Ріггз "Будинок дивних дітей" і американська класика "Великий Гетсбі" Фіцджеральда. На випускників також чекає не нудний список літератури на літо: "Темні алеї" Буніна, вірші Нобелівського лауреата і рокера Боба Ділана, роман "Ім'я троянди" Умберто Еко, "Пролітаючи над гніздом зозулі" Кена Кізі, "Сто років самотності" Габріеля Гарсіа Маркеса, твори Харукі Муракамі і навіть фантастичний роман "Соляріс" Станіслава Лема.
У батьків нововведення захвату не викликають, але налаштовані вони досить оптимістично.
"У цьому віці мотивувати дітей читати дуже складно, особливо класику. Можливо, якщо шкільна програма буде більш сучасною і орієнтованою на підлітків, з цією проблемою вдасться впоратися краще. Наприклад, сподіваюся, що моєму синові, як хлопчику-підлітку, вже цього літа буде цікавий Кінг і Гейман, - розповідає мама київського дев'ятикласника Ольга Мальцева. - Щоправда, є проблема - навряд чи всі ці книги є в шкільних бібліотеках. Але з іншого боку їх можна скачати в інтернеті".
Нагадаємо, раніше інформціонний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Україні змінилися правила прийому дитини до першого класу.