Сучасні спортивні зали все частіше обзаводяться новою технікою, вигадують "гнучкі" правила для клієнтів та обладнані усім необхідним: від роздягальні до душової кабіни. Зараз ми сприймаємо це, як норму, хоча ще якихось сто років тому люди навіть не могли мріяти про подібне.
Але за фігурою слідкували, про що свідчать архівні знімки, датовані XIX століттям. Саме тоді почали активно будуватися офісні приміщення, фізичне навантаження зменшувалося, а першим про небезпеку зниження активності заговорив шведський фізіотерапевт Густав Цандер.
Він вивчив рухи людського тіла і створив цілу низку терапевтичних машин, своєрідні аналоги тренажерів, які нам відомі. Хоча й нагадують їх дуже віддалено.
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно
Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу
Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Ці фото згодом помістили у так звану біблію вправ – " Медико-механічна гімнастика" (1892 рік). Цікаво, що перші спортзали з'явилися набагато раніше, ніж ми можемо уявити – три тисячі років тому. Тоді цілі стадіони відводили під тренування стародавніх римлян, прикрашали їх окремою купальнею та мозаїкою.
Дивіться: 100-літній фітнес-тренер із плавання