Інновації та цифрові технології дозволять здійснити трансформацію енергетичного сектора України і успішно інтегруватися в нові світові економічні процеси. Саме тому ці напрямки розвитку будуть пріоритетними для ДТЕК в найближчому десятилітті.

Про це йшлося в рамках організованого ДТЕК круглого столу «Енергетична трансформація», в якому взяли участь керівники напрямків інновацій, цифрової трансформації і технологій компанії.

«Сучасна енергетика неможлива без нових технологій. Інновації - це про те, щоб завжди бути на крок попереду, щоб залишатися лідером. Цю нашу філософію ми відобразили в трьох горизонтах інновацій, які є по суті нашим road map в період трансформації компанії», - підкреслив директор з інновацій ДТЕК Емануеле Вольпе.

Оператори систем розподілу ДТЕК Мережі переходять на стимулююче тарифоутворення з 1 січня 2021 року

За його словами, горизонт один - це пошук інноваційних рішень, спрямованих на підвищення рівня безпеки, економічності й екологічності вже існуючих бізнесів компанії. Горизонт два - це пошук рішень для адаптації до змін в енергетиці, зазначив Е. Вольпе.

Популярні новини зараз

Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи

Пенсія збільшиться на 50%: українцям розповіли про лазівку у виплатах

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще

«У цьому горизонті ми запустили спільний з Honeywell проект по будівництву першої в Україні промислової системи накопичення енергії. Також в рамках цього горизонту ми працюємо над рішеннями в сфері водневих технологій. Зокрема, починаємо розробляти водневу стратегію ДТЕК, а також маємо намір реалізувати локальний пілотний водневий проект», - підкреслив Е. Вольпе.

Третій горизонт, за словами директора з інновацій ДТЕК передбачає створення нових бізнесів і бізнес-моделей, не пов'язаних з енергетикою. «Тобто це будь-який напрямок, в якому ми побачимо для себе можливості», - сказав Е. Вольпе.

Як підкреслив керівник програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК, Дмитро Осика, глобальна мета ДТЕК – стати цифровим підприємством, де люди і технології ефективно співпрацюють, де працюють нові бізнес-моделі і процеси, сформована цифрова культура, співробітники відкриті до нового і готові експериментувати. «Ми віримо, що це можливо вже в перспективі 2025+ року», - сказав він.

Розумні дрони на сонячних електростанціях: інноваційна перевірка сонячних панелей від ДТЕК ВДЕ

За його словами, цифрова трансформація дозволить ДТЕК підвищити операційну ефективність, гнучкість і керованість бізнесу, безпеку виробництва і посилить розуміння ринку і зв'язку з клієнтами. «Перша хвиля цифровізації, яка почалася в 2019 році і охопила шахти, ТЕС, мережі, логістику і HR принесла тільки економічний ефект в розмірі 230 млн гривень», - сказав Д. Осика.

«Цифрова трансформація - це шлях, який наближає до майбутнього. Три важливих слова, які потрібно нам запам'ятати, - це адаптація, інновація і трансформація. Щоб бути в майбутньому більш стійкими, підключеними і взаємопов'язаними (connected), надійними та ефективними, треба вже сьогодні адаптуватися до нових реалій, впроваджувати інновації і трансформуватися», - підкреслив він.

За словами технічного директора ДТЕК Філіпа Лекебуша, інновації та цифровізація невіддільні від культури і того, як працює ДТЕК. Саме вони допомагають компанії розробляти ефективні рішення і долати багато проблем, додав він.

«ДТЕК не тільки слідує технологічним трендам, але і фактично готовий формувати нову інноваційну та цифрову культуру, яка в більш широкому масштабі може справити позитивний вплив на майбутнє всієї країни. Ми повинні постійно працювати над трансформацією, адже весь світ і всі компанії щодня змінюються й удосконалюються. Звичайно, трансформація несе ризики і невизначеність, але головне - не боятися майбутнього, його потрібно формувати», - сказав Філіп Лекебуш.

Молодіжний рух ДТЕК має стати драйвером змін в компанії - Максим Тімченко

Йохан Бастін, голова Консультаційної Ради ДТЕК підкреслив, що технологічні інновації продовжують бути необхідною складовою енергетичного переходу. «Інновації - це не просто технології, вони повинні бути присутніми в корпоративній культурі, в стратегії, в протидії змінам клімату, забезпеченні безпеки праці співробітників. Все це вписано в ESG стратегію ДТЕК, яка була прийнята в минулому році», - зазначив Й. Бастін.