Тарифи на електроенергію для побутових споживачів мають бути ринковими, а ті, хто не в змозі їх оплачувати, повинні отримувати державну підтримку в вигляді субсидії.


Про це в ефірі телеканалу «Україна24» повідоми народний депутат («Слуга Народу») Данило Гетманцев.
«Ціна повинна бути ринковою, а люди, які потребують субсидії, повинні справедливо отримувати допомогу від держави. А не дотувати абсолютно всіх, і багатих, і бідних, аби тільки це було популярно і ми не приймали якісь рішення, за які будуть владу критикувати. Тому я думаю, що це рішення варто продискутувати. Я би зі свого боку його підтримав», - зазначив Гетманцев.
За його словами, наразі через штучно занижений тариф, держава дотує як заможні верстви населення, так і найбідніші.


«Наша держава допомагає всім, і мені, і вам - всім без винятку, дотуючи тариф. Я вважаю, що допомагати треба тим, хто потребує цієї допомоги, малозабезпеченим, людям, які мають право на отримання субсидії, через механізм субсидії», - наголосив Гетманцев.


Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн /кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн / кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.
За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриватиме витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.


Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.
Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ.

Популярні новини зараз

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

Російські військові прямо під час евакуації розстрілюють мирних жителів у Вовчанську

Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників

Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці

Показати ще