Незвичайний нахил Урану, завдяки якому орбіта цієї планети відрізняється від інших може виявитися причиною зіткнення з величезної крижаної протопланетой. Крім незвичайної для планет орбіти, планета ще і найхолодніша в Сонячній системі.

Завдяки комп'ютерним моделям, астрономи змоделювали більш 50 різних сценаріїв зіткнення, які показали подальші події на планеті. Найбільш правдоподібною виявилася версія зіткнення з крижаної брили, розміри яких перевищують розміри Землі в два рази. При цьому зіткнення було лобовим — протопланета тільки боком зачепила Уран, прискоривши його обертання, змістивши його орбіту.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Європейської південної обсерваторії групі астрономів на чолі з командою Інституту астрономії товариства Макса Планка (MPIA) вдалося отримати перше в історії науки зображення планети, яка формується в системі зірки PDS 70 - молодого помаранчевого карлика на відстані 370 світлових років від Землі.

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще

"Після більше десяти років неймовірних зусиль, витрачених на побудову високотехнологічної машини, Sphere нарешті дозволяє нам пожинати плоди завдяки виявленню молодих планет!", - розповідають Директор Інституту Макса Планка і лідер команди Томас Хеддинг.

Як повідомляють ЗМІ, планету назвали PDS 70b. Також відомо, що вона знаходиться праворуч від чорної крапки в центрі зображення. Крім того, це не перший виявлений протопланетный диск, але отримати його знімок набагато складніше, ніж просто спрямувати телескоп на небо і натиснути на кнопку.

Коли астрономам вдалося у 2012 році виявити провал в диску PDS 70, вони запідозрили, що це може бути молода планета, і зосередили свої зусилля на її пошуках. Зазначимо, що дослідники використовували Дуже великий телескоп (ОБТ) і коронограф, який затемнял яскраве світло карликової зірки, щоб розгледіти планету.