Українські парламентарі вигадали чергове «революційне» нововведення. Народні обранці так перейнялися життям диких, безпритульних і домашніх тварин, що вирішили їх зареєструвати. Звісно, ​​не безкоштовно ... І частина витрат, звичайно ж, оплачуватиметься з гаманців простих любителів умовних Мурок і Бобиків.

Відповідний законопроект № 7220 не так давно з'явився на офіційному сайті ВРУ, але вже встиг викликати бурю емоцій у громадськості. Адже деякі його норми, м'яко кажучи ... дивують ...

Знай.ua розбирався в тонкощах законотворчих фантазій українських слуг народу і чого чекати людям, в разі прийняття документа.

Котячий перепис

Над тим, щоб світ побачив його текст, засукавши рукава, працювали відразу двадцять нардепів. Ще б пак ... Важливість справи, як то кажуть, зобов'язує.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Показати ще

У підсумку, автори не вигадали нічого іншого, як зобов'язати всіх власників домашніх тварин реєструвати своїх улюбленців. Причому, не тільки кішок і собак...

Тварин, яких тільки придбали, господарі повинні зареєструвати протягом п'яти днів. Мало того, обов'язково зводити їх на огляд до ветеринара. А цілий перелік порід собак (потенційно небезпечних) взагалі буде підлягати психіатричного огляду.

Задоволення, треба припустити, не безкоштовне ...

Любиш собак - плати

Втім, як і сама реєстрація ...

Плата за це складе 0,1 прожиткового мінімуму. Начебто, цілком прийнятна цифра. Але, якщо врахувати, скільки серед українців собаківників і власників кішок, то сума, яку люди, в разі прийняття документа, дружньо викладуть зі своїх кишень, може виявитися вельми і вельми пристойною.

Платити не доведеться тільки окремій категорії пільговиків.

Санкціоновані пологи

Турбуються нардепи і про потомство чотирилапих. Народжувати вусатим пропонують тепер не вдома, а тільки під наглядом фахівців. Політики навіть чітко позначили це окремим пунктом у переліку обов'язків господарів тварин.

«Здійснювати приплід собак і котів виключно через кінологічні і фелінологічні клуби і розплідники», - зазначають автори.

Не зрозуміло тільки - так вже питання здорової популяції стривожило, або ж справа дещо в іншому... Адже, досить логічним буде припустити, що за подібні послуги знову-таки доведеться платити.

У фаворі царська порода

Дворняжок же, судячи з усього, взагалі хочуть заборонити розводити.

До того ж, за визначенням авторів, всі «тварини, що не мають породної цінності», підлягатимуть обов'язковій біостерилізації.

В цілому ж, якщо хто і вирішить зайнятися розведенням домашніх тварин, то зробити це вдома вже навряд чи вийде. Бо парламентарі і тут пропонують змінити «правила гри».

«Розведення домашніх тварин здійснюється в племінних розплідниках, кінологічних, фелінологіних клубах, що мають ліцензію на проведення такої діяльності», - наголошується в документі.

Ритуальні послуги

Ховати тварин пропонується на спеціальних кладовищах.

У разі ж їх смерті, власники повинні будуть негайно повідомити про це в ветеринарну службу. Після чтого їм пропонується здати труп свого кота чи собаки на кладовище тварин. А разом з ним також паспорт, жетон і чіп, які будуть видаватися при реєстрації.

Поговорять і забудуть?

Втім, як в Мережі документ викликав шквал сарказму, так і в депутатському корпусі, схоже, до нього ніхто з особливою серйозністю підходити не планує.

Одні кажуть, мовляв, все так і закінчиться обговореннями в соціальних мережах. Інші і зовсім, схоже, не вважають його настылки вагомим, щоб навіть читати. Не кажучи вже про те, щоб якось коментувати.

«Чесно кажучи, не читав - не знаю. Я якось не відстежував цю тему. Я експерт в інших питаннях ... », - заявив нардеп від БПП Олександр Черненко і поклав трубку.

Його позафракційний колега Дмитро Добродомов зізнається, що у самого є кіт. Однак детально документ ще теж вивчити не встиг.

З того, що бачив, зазначає - шанси його ухвалення нульові.

«З того, що я читав, це, чесно кажучи, якісь абсолютно суперечливі речі і, напевно, ті, які б не коштувало приймати», - говорить він.

«Вважаю, що ця ініціатива закінчиться хіба що просто негативними відгуками в соціальних мережах і взагалі суспільством. Думаю, у неї немає шансів бути прийнятою », - резюмує політик.

Народу слово

У подиві від запропонованих новацій поки і власники тварин. Кажуть, ідея з регулюванням життя тварин, в цілому непогана, але ось її реалізація викликає поки тільки питання.

«Обов'язкові походи до ветеринара і реєстрація - чому б і ні? Якщо це буде не дуже довго і бюрократично. Так, можливо, деякі будуть більше дбати про тварин. Але, питання в тому, куди йтимуть гроші від таких реєстрацій? І на що конкретно вони будуть витрачатися? Якщо на допомогу бездомним тваринам-я за, а, якщо в кишеню якомусь чиновнику, то, звичайно, проти », - говорить Єлизавета, у якої у самої вдома живе кішка.

«Ще одне питання - хто і як буде перевіряти реєстрацію? Ходити по домівках і перевіряти паспорт моєї кішечки? Тут, знову ж таки, якщо не продумати, буде велике поле для хабарів, недоліків і недоробок. Якщо перевіряти буде і правда Нацполіція, то це смішно. Це навіть абсурд. Ось, наприклад, в моєму під'їзді живе п'яний дебошир. А я буду платити штраф за відсутність паспорта у моєї кішки? Думаю, у Нацполіціі є маса справ важливіших. На яких їм потрібно фокусуватися, а не перевіряти «вуса, лапи, хвіст», - розмірковує дівчина.

І тут же ставить вельми актуальне питання - а що робити мешканцям сіл, де переважна кількість дворових котів, явно не з видатною родословною.

«А, що робити людям, які живуть в селах з 3-4 кішками? Як закон буде регулюватися в такому випадку? Сумніваюся, що сільські жителі мріють робити паспорти котам », - дивується Ліза.

Що ж, подивимося, чим закінчиться настільки раптова «котяча революція» …