Як свідчать офіційні дані, тільки в 2018 році наш уряд зобов'язаний виплатити 325, 5 млрд гривень з державного та гарантованого державою боргу. Зокрема, Україна повинна повернути борги на 204,4 млрд гривень і виплатити 121,1 млрд гривень в рахунок їх обслуговування.
В наступному році платежі з погашення та обслуговування державного боргу складуть 317,5 млрд гривень, а в 2020 році – 266,1 млрд гривень. Всього в період з 2018 по 2045 рік Україні належить сплатити 3,07 трлн гривень, у тому числі 1,95 трлн гривень в рахунок погашення боргу і 1,12 трлн гривень – в рахунок його обслуговування.
Нагадаємо, на початку травня Україна виплатила МВФ близько 165 млн доларів за програмою Stand-by Arrangements від квітня 2014 року.
Раніше повідомлялося, що в перспективі найближчого часу відмова від співробітництва з Міжнародним валютним фондом не повинна стати для України критичною. Протягом декількох років Україна зможе обійтися без допомоги МВФ, якщо не виконає умови для отримання чергового траншу, впевнені експерти.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ситуація не настільки погана для України. Ми торгуємо з Європейським Союзом, тому країна без проблем може прожити найближчі кілька років без фінансової допомоги від МВФ", — заявив експерт.
Варто відзначити, що Україна не може отримати черговий транш МВФ з-за проблем зі створенням Антикорупційного суду і небажання влади на даний момент підвищувати ціни на газ для населення.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що МВФ показав економіку України в майбутньому. Найближчі два роки Україна перейде на досить складну економічну фазу. Про це заявляють експерти МВФ. Головні загрози – повільне зростання ВВП, прискорення темпів інфляції і нестача грошей, навіть після підвищення мінімальної зарплати.
Економічний підйом для України закладений на досить низькому рівні: на 2019 рік – з 4% до 3,3%, що зберіг прогноз 3,2% на 2018 рік. Припускають, що за 12 місяців інфляція складе 11% замість раніше прогнозованих 10%, а в 2019 році вона знизиться до 10%. У цьому році також збільшиться і дефіцит платіжного балансу, вважають в МВФ, причому набагато – до 3,7% ВВП замість запланованих 3% (приблизно на 15 млрд грн), а в 2019 році він складе 3,5%.