П'ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, в якому нагадали, що програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, передає "УНІАН".

"Ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань в рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року", – сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

За один долар – 50 гривень: до чого варто готуватися українцям

Діставайте велосипеди: перевізники готуються підняти ціни на проїзд відразу на третину

Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Агентство також вважає, що після проведення виборів процес формування коаліції, можливо, буде ускладнений, що може призвести до того, що переговори про нову фінансування з боку МВФ будуть відкладені.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Російська Федерація зобов'язана виплатити Україні вісім з половиною мільярдів доларів. Таке рішення ухвалив Стокгольмський арбітражний суд. Проте в Москві з цим не погодилися і виплачувати борг не планують. У відповідь на це український уряд заявив: кошти заберуть примусово. Про це пишуть українські ЗМІ.

Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається з двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу купівлі-продажу і транзитним контрактом – 2,56 мільярда доларів і більше 6 мільярдів доларів з антимонопольним претензіями за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривневому перерахунку сума становить понад 220 мільярдів.

Найближчі два роки Україна перейде на досить складну економічну фазу, як стверджують експерти МВФ. Головні загрози – повільне зростання ВВП, прискорення темпів інфляції і нестача грошей (навіть після підвищення мінімальної зарплати).