ФСБ Росії стали керувати "Лабораторією Касперського" після викрадення сина глави компанії Євгена Касперського. Про це повідомляє "Медуза".

Після того, як генеральний директор Наталія Касперська передала в 2007 році посаду своєму чоловікові Євгену, в "Лабораторії" утворилося три управлінських клани.

"Кланом технарів" завідував технічний директор компанії і фактично головний розробник антивіруса Микола Гребенніков. Друга група складалася з фінансистів, які вважали, що компанії треба активніше вести себе на ринку. Як йдеться у повідомленні, у третій клан входили люди, пов'язані з російськими силовими структурами. Зокрема, колишній офіцер КДБ Ігор Чекунов, що відповідав у компанії за безпеку та юридичні питання.

Сина Касперського викрали 19 квітня 2011 року. Це сталося, коли він прямував в офіс компанії InfoWatch. Невідомі вискочили з зеленого авто і запхали туди Івана з маскою на очах. По дорозі викрадачі змінили машину і відвезли його в заміський будинок.

Популярні новини зараз

До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК

Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку

Важливі зміни у субсидіях на 2025 рік

Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати

Показати ще

У його батька попросили викуп у розмірі 3 млн євро. Операцією з порятунку Івана керував Чекунов. Через чотири дні хлопця звільнив загін спецназу.

Мати Івана підозрювала в організації викрадення саме Чекунова. У розмові із журналістами вона не стала цього заперечувати. Через рік після викрадення вплив клану силовиків в "Лабораторії" різко зріс.

"Касперський різко все зрозумів, змінив курс, скасував IPO, вибив американських інвесторів і більшість іноземних топів", — розповідає джерело.

У "силовий клан" крім Чекунова входили виконавчий директор компанії Андрій Тихонов, який дослужився до звання підполковника військової розвідки, і голова служби безпеки Олексій Кузяев, колишній офіцер ФСБ.

Кузяеву підпорядковувався колишній офіцер МВС, який займався відділом розслідування комп'ютерних інцидентів, спеціально створений при компанії для співпраці з силовиками.

"Це був створений всередині департамент, який обслуговував ФСБ і МВС. Самі вони себе називали "орки", їм дуже подобалося це ім'я", – йдеться в повідомленні.

"Орки" завжди були присутні при затриманні кіберзлочинців і часто викладали фотозвіт. Сам же глава департаменту розповідав, що брав участь у більш ніж 330 розслідуваннях.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" американські сенатори офіційно заборонили використання антивірусу Касперського державними установами. Причиною тому стало втручання з боку Кремля – саме за допомогою цієї програми російська розвідка вилучила секретну інформацію Агентства Нацбезпеки США.