Минулого місяця у Вашингтоні офіційно розпорядилися видалили зі всіх урядових комп'ютерів будь-який софт лабораторії Касперського через підозру щодо втручання у виборчий процес за допомогою цієї системи.

Нещодавно з'ясувалося, що перші тривожні дзвіночки були ще два роки тому – тоді ізраїльські фахівці заявили про використання понад 400 мільйонів людей по всьому світу, в тому числі – державні структури США, в якості лазівки для шпіонажу.

Американських колег одразу повідомили про небезпеку російських провокацій, але чомусь на ці попередження ніхто не звернув увагу, достеменно невідомо.

За даними кіберрозвідки Ізраїлю, програмне забезпечення від Kaspersky Lab стало інструментом в руках хакерів з РФ, тому вся секретна інформація Агентства національної безпеки останні роки вже давно відома Кремлю.

Популярні новини зараз

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Дощі, грози і навіть заморозки: шашлик на Великдень доведеться відкласти, синоптики попередили про негоду

Комунальні платежі скасовуються: названо категорію осіб, якій можна не платити

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Показати ще

В АНБ обмежилися сухим підтвердженням фактів: мовляв, справді російська сторона "користується подібними методами". Але яких саме заходів збираються вжити для захисту бази, поки що під питанням.

Те, що кібератаки на американський уряд були і не припиняться надалі, підкреслили в офіційній доповіді Розвідувального співтовариства США (NIC). В заяві йдеться про те, що ФСБ володіє вихідним кодом, який ставить під загрозу основні урядові системи країни.

При чому, у пошуковій ланці Google вони зашифровані під спеціальним грифом, хоча представники лабораторії Касперського стверджують: до втручання у вибори не причетні.

Як далі розгортатимуться події, покажу час, але факт залишається фактом: вже більше двох років кіберармію Путіна підозрюють у допомозі республіканському руху незаконним шляхом, але доказів поки що бракує для висування офіційних гіпотез.

Дивіться: розслідування Facebook щодо втручання у вибори США

Як повідомляв портал "Знай.ua", сенатори підтвердили використання російського програмного забезпечення задля втручання Кремля у виборчий процес США.