У разі посилення інфляційного тиску Національний Банк України посилить монетарну політику та введе валютні обмеження. Це може трапитися, якщо МВФ не надасть Україні черговий транш.

Цю інформацію на спільній конференції центробанків України та Польщі повідомив глава НБУ Яків Смолій, пише Інтерфакс-Україна.

Смолій зазначив, що НБУ готовий вводити певні обмеження для запобігання можливого виведення капіталу.

"Якщо зростатиме інфляційний тиск, безумовно, НБУ посилюватиме монетарні інструменти для стримування інфляції, будемо вводити певні обмеження для запобігання можливого виведення капіталу", - заявив Смолій.

За словами глави НБУ, під час засідання комітету монетарної політики, розглядалося питання можливих сценаріїв розвитку подій у разі відсутності чергового кредитного траншу МВФ.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня

Показати ще
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", прихильники і противники співпраці з МВФ в Україні завжди ділилися на дві групи: ті, хто "за" у зв'язку з тим, що черговий транш "пече стегно" та дозволяє "шаркнуть до душі", і ті, хто "проти", тому що їм не перепадає.

Реального дискурсу щодо співпраці з МВФ і оцінки того ефекту, який Україна отримує від оного, як не було, так і немає. Ну або майже немає. Фінансовий аналітик Олексій Кущ спробував заповнити цю глибоку лакуну.

Також портал повідомляв про те, що сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в квітні 2018 року скоротився на 0,41%, або на $ 0,32 млрд, - до $ 77,05 млрд. Станом на квітень державний борг України становить 1,749 трлн грн.

Сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в квітні 2018 року скоротився на 0,41%, або на $ 0,32 млрд, - до $ 77,05 млрд. Станом на квітень державний борг України становить 1,749 трлн грн.

Крім того, нагадаємо, що приведення цін на газ для населення до ринкового рівня може призвести до різкого зростання одержувачів субсидій і розбалансування державного бюджету. Про це журналістам розповів експерт з питань енергетики Валентин Землянський, - передає facenews.ua.