Депутати планують у першій половині 2018 року скасувати радянські закони, які досі продовжують діяти в Україні.

Про це повідомляє PolitekA.

Уже приблизно два роки припадає пилом у парламенті Законопроект №4650 "Про внесення змін до Закону України "Про правонаступництво України" про скасування дії актів СРСР на території України". Він складається з одного пункту: змінити формулювання ст. 3 Закону України "Про правонаступництво України" від 1991 року.

Йдеться про п. 3 згаданого документа: "Закони Української РСР та інші акти, прийняті Верховною Радою Української РСР, діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, прийнятим після проголошення незалежності України".

В Україні досі діє більше тисячі радянських законів, прийнятих до 21 серпня 1991 року. У тому числі два кодекси (Житловий кодекс і Кодекс про адміністративні правопорушення) і 80 основоположних законів.

Популярні новини зараз

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Не затягуйте: кому доведеться оформляти лист до Пенсійного фонду

Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами

Показати ще

Серед діючих законів також, закон про "Основи житлового законодавства", "Основи соціального захисту осіб з інвалідністю", про державні пенсії, про захист прав споживачів, про охорону навколишнього середовища, про свободу совісті та релігійних організацій, про референдум та інші.

Як уточнюється в законопроекті, винятком стануть Декларація про державний суверенітет України та Акт проголошення незалежності України.

Законопроект передбачає, що навіть після скасування радянських законів деякі з них, в тому числі частина перерахованих вище, будуть діяти, поки парламент не прийме їх аналоги. Таким чином тимчасово продовжать працювати 12 законів, прийнятих в СРСР.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", Верховна Рада не набрала необхідну кількість голосів за законопроекти 6271 і 6674, якими скасовувалося обов'язкове декларування доходів активістами на подачу ними спеціальних фінансових звітів.

Парламент відмовився приймати їх у першому читанні, а потім - направляти на доопрацювання в комітет або авторам. Як пояснив спікер ВР Ради Андрій Парубій, законодавчі ініціативи вважаються відхиленими.