Українські історики отримали широкий доступ до архівів, які були засекречені за часів Радянського Союзу. Завдяки цим документам, вдалося викрити багато популярних історичних міфів СРСР.
Цією інформацією поділився Олександр Палій в ефірі Oboz.tv. Історик навів деякі приклади вигаданих історій часів Союзу.
Палій нагадав про те, що радянський режим зразком для ілюстрації звірств нацистів обрав трагедію в білоруській Хатині.
"Це робилося для того, щоб замаскувати радянський злочин у Катині під Смоленськом. Взяли два села з схожими назвами в Білорусі. Для того, щоб радянський злочин проти польських офіцерів, де було розстріляно 20 тисяч поляків, не фігурував й не звучав, взяли з схожою назвою одне з спалених фашистами сіл... Для них приховати радянський злочин під Катинню було важливіше, ніж справжня історія", - розповів історик.
До того ж, експерт розповів і інші міфи придумані Радянським Союзом про Другу світову війну:
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
"Ви думаєте, що Матросов був першим, хто кинувся на амбразуру? Ні! У нього прізвище було підходяще, ось і вибрали... Так само з Рейхстагом. Заходили туди і українець, і люди з узбецькими і таджицькими прізвищами. Але поки не залізли росіянин і грузин, Рейхстаг не вважався узятим", - зазначив Палій.
Також історик нагадав про те, що знайомство зі стародавніми літописами у часи СРСР проходило виключно під контролем КДБ.
"У цих літописах було написано, що Русь – виключно Україна. А Смоленськ, Суздаль, Рязань – це ніяка не Русь. Для того, щоб ніхто не здогадався, видавали перекази літописів, а допускали до роботи з ними тільки докторів наук, іноді кандидатів наук, з згоди КДБ", - уточнив він.
За словами Палія, в Україні "склалася унікальна ситуація – людей допустили до архівів, було б кому читати тексти".
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", діти не вибирають батьків і вже тим більше діти не повинні нести відповідальності за їх вчинки. Виросли в привілейованому суспільстві нащадки Йосипа Сталіна не могли похвалитися особливим ставленням до себе: великий диктатор застосовував до них ті ж закони, що і до більшої частини населення СРСР. Яків, Василь і Світлана провели досить нещасну життя під пильною увагою холодної жорстокості Йосипа Сталіна.