Кабмін схвалив проект змін до закону "Про освіту", що розширює період введення мовної норми, а також відреагував на останні заяви міністра закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

Таке рішення народні депутати ухвалили на засіданні в середу, 14 лютого, передає "Європейська правда".

Так, міністр освіти і науки Лілія Гриневич звинуватила у поширенні брехні угорського міністра закордонних справ.

"Всі чули на міжнародній арені напруженість і маніпулятивні, абсолютно маніпулятивні заяви міністра закордонних справ Угорщини", - заявила вона.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку

Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують

"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю

Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги

Показати ще

Крім того, Гриневич повідомила, що МОН вже почав виконання рішення Венеціанської комісії, щоб привести закон "Про освіту" у відповідність з нормами Ради Європи. Угорська сторона, за її словами, вимагає від Києва додаткових поступок.

"Маніпуляції і шантаж з боку Угорщини, яка блокує засідання Комісії Україна-НАТО, полягають в тому, що нас змушують зупинити імплементацію закону. Такого немає у рекомендаціях Венеціанської комісії", - заявила вона.

Також Гриневич повідомила, що представники угорської меншини відмовилися від консультацій з питання мови освіти.

Зазначимо, що позицію Гриневич підтримав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Заява міністра (Сійярто) - хамське і неприпустиме, і ми не можемо залишити його без уваги. Такого ставлення до України бути не може", - заявив він.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман дотримується такої ж думки.

"Ми завжди будемо виходити із забезпечення прав нацменшин. Але завжди пріоритетом номер один буде розвиток української мови, української культури. Це не дискусійне питання. Ми не сприймаємо і ніколи не сприймемо ніякої агресії і тиску", - зазначив він.

Після цього обговорення уряд схвалив законопроект, який має на меті виконання однієї з рекомендацій Венеціанської комісії - про продовження імплементаційного періоду на три роки, до 2023 року.

При цьому Лілія Гриневич зазначила, що не йдеться про відмову від виконання норм закону про переведення навчання на українську.

Законопроект був затверджений урядом без зауважень. В розпорядженні ЕП є копія проекту.

Єдина зміна за цим проектом, що стосується мови навчання - це заміна дати завершення перехідного періоду з 1 вересня 2020 на 1 вересня 2023 року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що угорщина зніме вето з комісії Україна-НАТО лише тоді, коли офіційний Київ погодить з угорцями деталі закону про освіту.