Колишній глава Адміністрації президента Сергій Пашинський і екс-керівник Нацгвардії, а тепер чинний глава Міноборони Степан Полторак приймали рішення про вихід з Криму української армії.

Про це стало відомо завдяки повідомленню в соціальній мережі Фейсбук адвоката Януковича Віталія Сердюка, який посилається на копії протоколів допиту колишнього міністра оборони Ігоря Тенюха.

Рішення про виведення військ з Криму було прийнято на засіданні ради Нацбезпеки 23 березня 2014 року. Як випливає з протоколів допиту, Тенюх розповів слідчим ГПУ, що пропонував прориватися в Крим і доповідав про розгортання ВСУ біля Широкого Лана.

Популярні новини зараз

До супермаркету за цим більше не йдемо: 10 продуктів, які заборонено там купувати

Ціни на картоплю в Україні різко впали: чому вона дешевша, ніж минулого тижня

Долар по 50, безробіття та ціни: фінансист підказав, до чого готуватися українцям на 2025 рік

Що чекає на "обмежено придатних" українців: перекомісія та нові правила мобілізації у 2025 році

Показати ще

У відповідь Сергій Пашинський заявив, що міністр домагається війни і потрібно заслухати інших членів уряду. Потім слово взяв Степан Полторак. Він запропонував вивести військовий частини з Криму з «гордо піднятими прапорами». Тенюх у відповідь заявив, що він краще застрелитися і подасть у відставку.

Тенюх розповів, що всі пропозиції військових за оборону півострова блокував Арсеній Яценюк, тоді вже прем'єр-міністр.

За словами Тенюха, його пропозиція розгорнути війська біля Криму, викликало протидію з боку Юлії Тимошенко. Вона заявила, що міністр не розуміє ситуації і спровокує Росію на напад, тому йому треба думати не про Крим, а про всю Україну.

Яценюк підтримав Тимошенко, сказавши, що не дасть міністру оборони розв'язати третю світову війну. Тенюх запитав, подивляться чи хоча б на розроблений ним план, але нічого не почув у відповідь. Крім того, прем'єр заблокував і відправку в Крим урядової місії, яка повинна була врегулювати ситуацію в регіоні. Яценюк заявив, що українських представників просто заарештують. Пропозиція розгорнути війська в інших частинах України також було відхилено.

Сайт "Знай.иа" повідомляв, що хорватські влади вимагають від Міністерства оборони України замінити чотири несправних літака Міг-21.